Alembik Polska zebrał 100% kapitału

Projekt Janusza Palikota uzyskał 100% celu w kampanii crowdfundingowej. Dzięki temu powstanie sieć 10 lokalnych Alkotek z alembikami do destylacji m.in. wódki kraftowej ‘Palikot’, piwem rzemieślniczym, importowanymi destylatami i autorskim menu. Pierwszy lokal powstanie w Lublinie. 

Alembik Polska SA uruchomi do końca trzeciego kwartału 2021 sieć Alkotek w 10 miastach. Z zebranej puli 4,185 mln zł spółka przeznaczy 1,5 mln zł na zakup 10 alembików i taką samą kwotę na wyposażenie lokali. Pozostałe środki wyda na sprzęt do wyszynku piwa (tapy) do 10 lokali, stworzenie aplikacji oraz koszty akcyzy, marketingu, importu, środki obrotowe. Już niedługo ruszy pierwszy lokal w centrum Lublina na ul. Przechodniej 4. W tym roku uruchomione zostaną jeszcze dwa punkty, zaś pozostałych 6 kolejnych ruszy do końca III kwartału 2021. 

W lokalnych destylarniach, otwartych dla gości produkowana będzie wódka rzemieślnicza Palikot, a także inne mocne alkohole – w każdym z punktów inny. Na miejscu dostępne będą również piwa kraftowe i rzadkie trunki rzemieślnicze z importu oraz autorskie menu inspirowane kuchnią śródziemnomorską i kaukaską. Nowością będą samoobsługowe krany piwne z piwem rzemieślniczym, działające w systemie prepaidowym. 

Strategia Alembik Polska zakłada osiągnięcie w 2021 roku przychodów w wysokości 12 mln zł, w tym 5,7 mln zł ze sprzedaży destylowanych w Alkotekach oraz podwojenie tych wartości już w 2022 roku. Spółka oczekuje osiągnięcia zysku netto w przyszłym roku na poziomie 1,9 mln zł oraz blisko 3,9 mln zł w roku kolejnym. Wypłata dywidendy jest przewidywana od roku obrotowego 2022.

Alembik Polska to już trzecie przedsięwzięcie Janusza Palikota, które promował on przy pomocy naszej platformy. Wszystkie trzy spółki stanowią samodzielne koncepty biznesowe.