Audiomagic

Z pasji do dobrego brzmienia

Audiomagic to sprzęt audio dla najlepszych muzyków oraz koneserów muzyki. Jeśli zawsze marzyło Ci się, aby połączyć hobby z biznesem i chcesz wspierać produkcję sprzętu audio w Polsce oraz umacniać pozycję naszych marek poza krajem to już wkrótce zyskasz taką szansę!

Powiadom mnie o starcie

AIP SEED

Lead Investor

AIP Seed budując swój portfel inwestycyjny, zdobyło najbogatsze w CEE portfolio 112 start-upów. Działając od 2009 roku i rejestrując wspólnie z pomysłodawcami spółki niemal od zera. Obecna wycena 20 topowych spółek z portfela AIP SEED przekracza 175 mln PLN.

AIP Seed budując swój portfel inwestycyjny, zdobyło najbogatsze w CEE portfolio 112 start-upów. Działając od 2009 roku i rejestrując wspólnie z pomysłodawcami spółki niemal od zera. Obecna wycena 20 topowych spółek z portfela AIP SEED przekracza 175 mln PLN.

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Zapowiedź kampanii

Audiomagic powstało w 2009 r. z pasji do dobrego brzmienia. W 2011 roku pozyskaliśmy pierwszego inwestora (AIP Speed) i w ciągu 6 lat od inwestycji w projekt wypracowaliśmy kilkunastokrotny wzrost wartości udziałów. W swoim portfolio posiadamy 13 marek audio w wyłącznej dystrybucji – w tym dwie własne. Naszymi klientami są m.in. Empik, Komputronik, Morele.net. Spółka z roku na rok zwiększa swoje przychody i generuje zyski.

Lime Ears to manufaktura indywidualnych monitorów dousznych założona w 2012 roku. Ponad 50% naszej produkcji jest eksportowane (głównie do Japonii, Korei południowej, Singapuru, Stanów Zjednoczonych). Ze słuchawek Lime Ears korzystają znani artyści m.in. Dawid Podsiadło, Brodka, Nosowska, Kamil Bednarek, Myslovitz, Margaret.

Od 2019 roku działamy wspólnie. Połączone zespoły Audiomagic oraz Lime Ears uzupełniają się na poziomach technologii, wiedzy, doświadczenia oraz produktów. Nie od dziś wiadomo, że muzyka wzmacnia więzi i inspiruje do współdziałania. Naszym celem jest nie tylko produkcja indywidualnych słuchawek uniwersalnych, ale także budowa społeczności i wprowadzenie nowatorskiej formy eventów koncertowych. Wsłuchuj się w potrzeby audiofili razem z nami!

O AIP SEED:

AIP Seed budując swój portfel inwestycyjny, zdobyło najbogatsze w CEE portfolio 112 start-upów. Działając od 2009 roku i rejestrując wspólnie z pomysłodawcami spółki niemal od zera. Do największych sukcesów w działalności AIP SEED zaliczane są m.in. Qpony.pl (Blix), Callpage, SiDLY, GLOV, LangLion, myExon (Synati), Saloner, LOFI Robot, Emenago.com, Audiomagic, Legal Networks (Specprawnik & odUsług.pl), Web2print. Obecna wycena 20 topowych spółek z portfela AIP SEED przekracza 175 mln PLN. Dotychczasowy największy zwrot z inwestycji wynosi 22-krotność wniesionego kapitału. AIP tworzy ekosystem dla startupów w którego skład wchodzi społeczność sieci biur Business Link _ powered by aip, Inkubatory Przedsiębiorczości oraz fundusz bValue, którego AIP jest co-founderem i znaczącym udziałowcem.

Dlaczego AIP Seed zainwestowali w Audiomagic?

Jak mówi Dariusz Żuk, CEO AIP SEED – Inwestowaliśmy w dużym stopniu, patrząc na dwa kluczowe aspekty. Po pierwsze Patryk Lauryn (założyciel i prezes Audiomagic), którego wiedzę i możliwości obserwowaliśmy już wcześniej podczas aktywności w AIP. Patryk jest pasjonatem, tego co robi i przez wiele lat rozwijał ten biznes krok po kroku, ucząc się go i przygotowując na większą ekspansję. Po drugie to rynek. Uważaliśmy, że rynek muzyki, a szczególnie słuchawek i całego ekosystemu koncertów, aplikacji muzycznych będzie się mocno rozwijał i dzisiaj to się potwierdza. Chociaż uważamy, że wciąż to jest początek tego rynku, szczególnie w kategorii premium, którego przyspieszony rozwój obserwujemy w ostatnich 2 latach.

Mocnymi stronami Audiomagic są m.in. pozycja lidera na rynku marek premium audio, silny team zarządzający, łączący pasję do biznesu i muzyki, doświadczenie przy współpracy z największymi sieciami handlującymi elektroniką i topowymi muzykami w kraju oraz na świecie. – dodaje Dariusz Żuk

Warto zauważyć, że:

  • Spółka jako jedyna firma w Polsce będzie produkować uniwersalne słuchawki dokanałowe w kraju (projekt LIME EARS).
  • Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na produkty premium w obszarze słuchawek i całego ekosystemu z tym związanego.
  • Planowany jest rozwój przez akwizycję kolejnych spółek w celu budowy największej grupy kapitałowej z branży audio w CEE.
  • Spółka planuje budowę działu B+R w celu wdrożenia rozwiązań do organizacji zdalnych koncertów muzycznych (połączenie silent koncertów VR z wykorzystaniem słuchawek dokanałowych + globalny live stream wydarzeń muzycznych).
  • Celem Audiomagic jest również edukacja rynku i zrzeszenie społeczności pasjonatów muzyki (showroom połączony z przedpremierowymi prezentacjami sprzętu klasy premium, koncerty, warsztaty i spotkania).

Jaka jest rola AIP Seed oprócz początkowej inwestycji w projekt?

Obecna rola AIP SEED w Audiomagic to wsparcie spółki poprzez budowanie długoterminowej strategii rozwoju, konsultacje merytoryczne i prawne planowanych projektów oraz wsparcie podczas strukturyzowania transakcji kupna udziałów w podmiocie z branży (budowanie grupy kapitałowej). Ponadto AIP Seed promuje spółki na wydarzeniach międzynarodowych (konferencje branżowe organizowane przez instytucje finansowe i banki, ale też wydarzenia w ekosystemie Business Link powered by aip). Rolą AIP jest również wsparcie w zakresie equity crowdfundingu i ułatwienie dotarcia do czołowych funduszy i łączenie stron, ale też wsparcie w trakcie procesów inwestycyjnych.

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Zadaj pytanie spółce