Exit w crowdfundingu? Tak, lody dają duży zwrot z inwestycji.

Czy crowdfundingowy inwestor może zarobić i ile? Takie pytania często pojawiają się w dyskusjach odnośnie potencjału crowdinvestingu. Właśnie pojawił się kolejny przykład, który wskazuje, że zarobić można i to nie mało. 

Jest 2015 i firma Oppo Brothers decyduje się na crowdfunding jako formę sfinansowania swojego projektu. Produktem firmy są zdrowe, a raczej zdrowsze lody. Projekt spotkał się z dużym uznaniem inwestorów w Wielkiej Brytanii i w 3 rundach zebrał 1,1 mln funtów. Teraz po 3 latach od inwestycji zarząd spółki ma dla swoich inwestorów bardzo kaloryczną ofertę – proponuje wyjście z inwestycji, przy którym inwestorzy z 1 rundy mogą liczyć na 620% zwrot. Zdecydowanie taki wynik robi wrażenie. Dodatkowych kalorii, a może bardziej pikanterii dodaje fakt, że projekt brał udział w popularnym programie Dragon’s Den, gdzie wytrwani inwestorzy oceniają projekty i jwidząc potencjał inwestują w niego. Prowadzący program nie zauważyli jednak potencjału w biznesie. Czyżby crowdinwestorzy mieli lepszego nosa do inwestycji? W tym wypadku tak.:)

 

Cały artykuł w oryginale przeczytasz tutaj: https://www.crowdfundinsider.com/2018/12/142173-crowdfunded-on-seedrs-healthy-ice-cream-company-oppo-brothers-receives-buyout-offer-delivering-6-2x-returns-to-early-investors/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *