Happy Energy S.A.

Dołącz do dynamicznie rozwijającej się spółki, działającej w perspektywicznej branży OZE, która w ciągu 7 miesięcy uzyskała ponad 17 500 000 zł przychodu!

Happy Energy to polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi i instalacjami grzewczymi, która w ciągu 7 miesięcy (luty-sierpień 2021 r.) osiągnęła ponad 17,5 mln przychodu, notując 479% wzrost przychodów względem tego samego okresu w roku ubiegłym.*

Dynamiczny rozwój umożliwia nam rozbudowana sieć ponad 200 przedstawicieli i zaufanych partnerów, własne call center, a także atrakcyjna oferta, skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. W ramach emisji crowdinvestingowej planujemy między zwiększenie skali działalności w dotychczasowym obszarze między innymi poprzez wzrost kapitału obrotowego do finansowania jeszcze większych zamówień, a także udział w przetargach samorządowych.

Rozważamy ubieganie się o wprowadzenie akcji na rynek NewConnect w 2 półroczu 2022 r. Już niedługo będziesz mógł stać się naszym akcjonariuszem i wspólnie z nami rozwijać przyjazne środowisku źródła energii!

*[Dane za 2020 dotyczą jednoosobowej działalności gospodarczej przekształconej w Spółkę 10 lutego 2021 roku.]

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

O nas

Happy Energy S.A. to dynamicznie rozwijająca się spółka działająca w branży OZE (Odnawialne Źródła Energii), która powstała w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie różnych grup uczestników rynku na odnawialną energię. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem zielonej transformacji, która prowadzi w kierunku radykalnego zwiększenia udziału energii odnawialnej w strukturze wytwarzania energii elektrycznej.

Zapewniamy profesjonalny montaż systemów fotowoltaicznych oraz instalacji grzewczych dla klientów indywidualnych, firm, gospodarstw rolnych oraz samorządów. Rosnąca liczba prosumentów, coraz większa świadomość ekologiczna, popularność fotowoltaiki oraz rosnące ceny energii elektrycznej z węgla i gazu, tworzą świetne warunki do działania dla naszej spółki. Rozważamy wprowadzenie spółki na NewConnect w drugim półroczu 2022 r.

Każdy klient otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych gotowe do wdrożenia, dzięki czemu Happy Energy S.A. cieszy się wielkim zaufaniem i zadowoleniem odbiorcy końcowego.

Szybki rozwój i zajęcie stabilnej pozycji na rynku, zawdzięczamy atrakcyjnej ofercie produktowej, wysokim standardom realizacji zleceń oraz wykorzystywaniu wysokiej jakości materiałów czołowych producentów na rynku w przystępnej cenie.

Grupa docelowa

Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm, rolników i samorządów na terenie całego kraju. Do klientów docieramy głównie poprzez działania BTL (Below The Line) tj. ulotki, banery, znakowane samochody, komunikację D2D (Door to Door). Korzystamy także z targetowanych reklam w kanałach Social Media oraz zasobów własnego i zewnętrznych call center.

Oferta

Głównymi gałęziami działalności Happy Energy S.A. jest sprzedaż i instalacja systemów fotowoltaicznych oraz grzewczych. W naszej ofercie znajduje się także sprzedaż i instalacja magazynów energii oraz ładowarek do samochodów elektrycznych bądź hybrydowych.

FOTOWOLTAIKA – instalacje fotowoltaiczne pozwalają w sposób znaczący zredukować cenę pozyskanej energii w sposób ekologiczny. Oferta Happy Energy S.A. skierowana jest głównie do osób prywatnych, rolników i firm. Świadczymy usługę sprzedaży i montażu, głównie instalacji do 10 kWp. Przy montażu wykorzystujemy najczęściej produkty producentów takich jak Jinko Solar, Trina Solar, Risen Solar, Q-Cells, Sofar Solar, Fronius oraz Solaredge. Oferujemy usługę kompleksową – od projektu, finansowania, po montaż i obsługę dokumentacji w zakładzie energetycznym.

POMPY CIEPŁA – pompy ciepła powietrze-woda służą do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Nasza oferta skierowana jest głównie do osób prywatnych, które chcą przeprowadzić modernizację źródła ciepła w domu. Pracujemy głównie z produktami marek takich jak Panasonic czy Buderus. Dzięki programowi „Czyste Powietrze” i wysokim dopłatom, dużo osób decyduje się na wymianę starego pieca na efektywne źródło ciepła jakim jest pompa ciepła.

Dystrybucja

Obsługujemy klientów z całej Polski, zarówno w zakresie montaży instalacji fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła. Rozwijamy się poprzez sprzedaż bezpośrednią D2D, działalność własnego call center, a także możliwość współpracy na zasadzie franczyzy i system afiliacyjny dla klientów. Powołaliśmy także spółkę Happy Elite Sp. z o.o., której celem będzie wzmocnienie sprzedaży, poprzez nawiązywanie współpracy dystrybucyjnych.

DOOR 2 DOOR – spółka posiada rozbudowaną sieć przedstawicieli, która w 2021 roku liczy ponad 200 osób i stale się rozrasta. Jest to możliwe dzięki konkurencyjnej ofercie współpracy dla przedstawicieli, dzięki której pozyskujemy wielu doświadczonych w branży współpracowników.

CALL CENTER – w 2021 roku założyliśmy własne call center, zlokalizowane w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasi pracownicy, kontaktują się z klientami na terenie całego w kraju.

SŁONECZNA FRANCZYZA – oferujemy przedstawicielom możliwość otworzenia stacjonarnego punktu sprzedaży pod szyldem Happy Energy na zasadach franczyzy. Pierwszy otwarty salon znajduje się w miejscowości Sandomierz.

HAPPY ELITE Sp. z o.o – spółka nawiąże współpracę z nowo zawiązaną przez akcjonariuszy spółką Happy Elite sp. z o.o., w której na moment rozpoczęcia działalności operacyjnej posiadać będzie 50% udziałów. Spółka ta powstała z myślą o stworzeniu i prowadzeniu grupy sprzedażowej Happy Energy S.A. W ramach działalności, spółka będzie oferowała dedykowane szkolenia oraz programy motywacyjne dla przedstawicieli. Na dzień rozpoczęcia działalności spółka będzie zatrudniała 60 osób. Szacujemy, że w przeciągu 6 miesięcy Happy Elite Sp. z o.o. będzie zatrudniała w swoich szeregach 200 doradców, którzy będą sprzedawać produkty głównej spółki Happy Energy S.A. Szacunki są oparte na dotychczasowej historii i dynamice pozyskiwania przedstawicieli, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych.

PROGRAM AFILIACYJNY – wdrożyliśmy z sukcesem program afiliacyjny, w którym nasi zadowoleni klienci mogą polecać nasze rozwiązania dalej. W naszej afiliacji mamy jasny i prosty system rozliczeń, zależny od tego, na jaką ostatecznie ofertę zdecyduje się klient, któremu została polecona nasza oferta. Wynagrodzenie dla klientów polecających nasze rozwiązania to kwoty rzędu 300-500 zł, dzięki czemu wciąż docieramy do nowych zainteresowanych. Jednocześnie jest to efektywny i sprawdzony kanał sprzedażowy – referencje zadowolonych klientów są bardzo dobrym argumentem dla kolejnych osób czy firm. Afiliacja dotyczy zarówno instalacji fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła.

Co nas wyróżnia

Potencjał rozwoju i sprawność działania naszej spółki są widoczne m.in. w wynikach finansowych. Za dotychczasowe sukcesy odpowiada system naczyń połączonych, na który składają się m.in. stale rozwijana sieć dystrybucji, wysoka jakość usług gwarantująca rekomendacje klientów, szeroka oferta produktowa przy zachowaniu konkurencyjnych cen – na co pozwala skala działalności.

W ocenie spółki, w przypadku wdrożenia mniej korzystnych regulacji w zakresie rozliczania nadwyżek energii elektrycznej dla prosumentów od 2022 r., kluczowymi czynnikami wpływającymi na dynamiczny wzrost rynku w kolejnych latach będą podwyżki cen energii elektrycznej oraz gazu, które w istotny sposób wpłyną na budżety gospodarstw domowych, przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych a także samorządów, a także rosnąca efektywność produktów i rozwiązań w ofercie handlowej Happy Energy S.A. Uważamy, że trend wzrostu mocy instalowanych w OZE ma charakter długoterminowy i globalny.

PRZEJRZYSTE ZASADY WSPÓŁPRACY – każdy współpracownik Happy Energy może liczyć na uczciwe wynagrodzenie oraz transparentną komunikację. W ramach zakładanej spółki Happy Elite Sp. z.o.o będziemy dodatkowo oferować pakiety szkoleń oraz systemy motywacyjne dla pracowników.

ATRAKCYJNA OFERTA PRODUKTOWA – do każdego montażu instalacji fotowoltaicznej wykorzystujemy panele notowane w branżowych rankingach w TOP10, a nawet TOP5, m.in. Jinko Solar, Q-Cells czy Trina Solar. Pod kątem producentów pomp ciepła, współpracujemy z producentami Panasonic, Buderus oraz Kaisai. Dzięki współpracy z producentami paneli wysokiej jakości z wieloletnią gwarancją, mamy pewność, że oferujemy klientom niezawodny produkt i usługę.

KONKURENCYJNE CENY – W celu zachowania dobrego stosunku jakości do ceny dla klienta końcowego, prowadzimy przemyślaną politykę marżową, dzięki której zarówno spółka, jak i współpracujący przedstawiciele odnotowują zyski.

MONTAŻE – Happy Energy S.A. współpracuje obecnie z 12 doświadczonymi zespołami montażowymi na terenie całej Polski. Oferta usług montażowych oraz terminy realizacji są jednakowe i transparentne dla klientów indywidualnych i dla firm.

Zespół

Albert Durda – Prezes Zarządu

Założyciel spółki Happy Energy S.A. Początkowo sam odpowiadał za obszar sprzedaży i pozyskiwania kontrahentów, następnie od podstaw stworzył ogólnopolską sieć przedstawicieli handlowych, liczącą ponad 200 osób. Od 2021 zarządza ponad 300-osobowym zespołem. Od początku istnienia spółki zaangażowany w rozwój sieci dostawców i polityki cenowej, atrakcyjnej dla klientów. Dzięki pracy u podstaw, relacjom z kontrahentami oraz odpowiedzialności za ofertę spółki, specjalista rynku rozwiązań OZE dla klienta indywidualnego i gospodarstw rolnych. Od października 2021 r. uczestnik programu GPW Growth.

Małgorzata Durda – Członek Zarządu

Przedsiębiorczyni z wieloletnim doświadczeniem w branży HoReCa/gastronomicznej. Przez wiele lat prowadziła dom weselny „Zacisze” oraz lokale gastronomiczne min. Blues & Rock w Tarnobrzegu i inne. Obecnie jest w pełni zaangażowana w działalność Happy Energy S.A.

Rada nadzorcza

Mgr Monika Oleniacz – Przewodnicząca Rady nadzorczej

Księgowa z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami firm. Absolwentka kierunku finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach. Od ponad 10 lat pełni funkcję głównej księgowej w spółce SKOBUD.

Mgr Józef Wnęk – Członek Rady Nadzorczej

Prezes Zarządu spółki Energopol w Tarnobrzegu z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami, w tym we współpracy z rosyjskim Gazpromem w roku około 1985. Od 1958-1960 był Inspektorem d/s kredytów przedsiębiorstw w Narodowym Banku Polskim Oddział Wojewódzki w Rzeszowie. Od 1961-1992 obejmował różne posady od zastępcy Głównego Księgowego, zastępca Dyrektora d/s Ekonomicznych, po Dyrektor Dużej Budowy Eksportowej w Pradze Czeskiej w Tarnobrzeskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego w Tarnobrzegu. Następnie 1992-1994 obejmował stanowisko Członka Zarządu d/s Zaplecza Technicznego w spółce Jedynka SPÓŁKA z o.o. Poznańskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. W ostatnim okresie od 1994-2020 pracował w spółce Energopol Trade Tarnobrzeg Sp.z o.o. obejmując stanowiska Członka Zarządu-Dyrektor d/s Ekonomicznych, a od 2003 był Prezesem Zarządu.

Dr inż. Aneta Tor-Świątek – Członek Rady Nadzorczej

Wykładowca na Politechnice Lubelskiej z wieloletnim doświadczeniem w obszarze procesów polimerowych. Autorka licznych publikacji naukowych, m.in. Charakterystyka procesu wytłaczania powlekającego, Aspekty wytwarzania oraz właściwości wytworów porowanych otrzymanych w procesie wytłaczania czy Advances in Science and Technology Research Journal. Od 2016 roku prowadzi szkolenia w Strefie Design Thinking, mających na celu pobudzenie kreatywności w produkcji i przetwarzaniu dóbr konsumenckich i społecznych.

Mgr Daniel Szura – Członek Rady Nadzorczej

Absolwent kierunku Prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim. Od 2012 roku pełni funkcję dyrektora w spółkach z branży odszkodowań. W latach 2012-2017 był dyrektorem sieci sprzedaży Centrum Odszkodowań DRB oraz w latach 2017-2018 był dyrektorem regionu Centrum Obsługi Powypadkowej CODEX.

Inż. Piotr Stępień – Członek Rady Nadzorczej

Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej im. B. Markowskiego w Kielcach na kierunku marketing i zarządzanie w latach 2001-2004. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, na kierunku zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy. Jako dyrektor w firmie DRB Centrum Odszkodowań z Legnicy zbudował zespół liczący ponad 300 przedstawicieli, którzy w latach 2015-2018 pozyskali ponad 1000 klientów.

Wyniki finansowe

Dane za okres do 10 lutego 2021 roku dotyczą jednoosobowej działalności gospodarczej pana Alberta Durdy. Od 10 lutego 2021 roku dane dotyczą Happy Energy S.A. powstałej z przekształcenia działalności jednoosobowej. Wszystkie prezentowane dane nie były audytowane.

W okresie od lutego do końca sierpnia br. spółka wypracowała ponad 17,5 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ponad 1,9 mln zł zysku netto. Dynamiczny wzrost przychodów jest potwierdzeniem przyjętych założeń modelu biznesowego działającego od lutego br. w strukturach spółki akcyjnej.

Aktywna działalność akwizycyjna była prowadzona we wszystkich kanałach sprzedaży, które są konsekwentnie rozwijane i wzmacniane. W omawianym okresie liczba handlowców zwiększyła się o ponad 140 osób, działalność rozpoczęło własne call-center oraz pierwszy punkt franczyzowy. Bardzo sprawna organizacja procesów zakupowych pozwoliła na niezakłóconą obsługę zamówień naszych klientów, pomimo napiętej sytuacji po stronie podaży komponentów systemów PV.

Dokapitalizowanie Spółki umożliwi nam jeszcze lepsze planowanie i kontraktowanie dostaw. Skalowanie działalności odbywa się przy współpracy z rosnącą liczbą ekip montażowych, które działają w naszym standardzie jakości. Widać tu wyraźnie efekt skali, uczenia się i przekazywania dobrych praktyk. Model partnerskiej współpracy sprawdził się bardzo dobrze zarówno w obszarze pozyskiwania jak i realizacji zleceń i będzie kontynuowany.

Warto podkreślić, że przychody ze sprzedaży mają charakter powtarzalny i są osiągane są z mocno zdywersyfikowanej grupie odbiorców. Nie ma problemów ze spłatą należności. Spółka zachowuje dobrą płynność i reguluje zobowiązania wobec wszystkich partnerów zgodnie z przyjętymi warunkami umownymi. Ten element istotnie zwiększa zarówno naszą wiarygodność jak i atrakcyjność współpracy w relacjach z dostawcami, podwykonawcami oraz klientami.

Crowdinvesting

Kampania crowdivestingowa pozwoli spółce Happy Energy S.A. na rozwój potencjału sprzedażowego i wzrost przychodów, a także będzie stanowiła istotny krok w kierunku debiutu spółki na NewConnect.

Rynek

OZE NA ŚWIECIE

Świat w szybkim tempie odchodzi od wytwarzania energii z paliw kopalnych i zmierza w kierunku maksymalnego wykorzystania energii odnawialnej. Dzieje się tak z uwagi na zagrożenie kryzysem klimatycznym, którego symptomy zaczynają pojawiać się coraz częściej, oraz z uwagi na konkurencyjne ceny, po jakich wytwarzana jest energia elektryczna w odnawialnych źródłach energii. Ryzyko klimatyczne od lat traktowane jest jako ryzyko inwestycyjne między innymi przez instytucje finansowe. Wiele koncernów energetycznych w Unii Europejskiej od blisko 10 lat odchodzi od energetyki konwencjonalnej do odnawialnej. Wstrzymane są istotne inwestycje w energetykę opartą na węglu a szeroki strumień inwestycji kierowanych jest na rozwój fotowoltaiki oraz energetyki wiatrowej na lądzie i na morzu. Pomimo pandemii w 2020 r. poziom inwestycji w tzw. technologie transformacji energetycznej osiągnął rekordowy poziom 524 miliardów USD (źródło).

Rozwijają się technologie magazynowania energii, które sprzyjają upowszechnieniu odnawialnych źródeł energii. Według prognoz IEA udział OZE w globalnej produkcji energii elektrycznej wzrośnie z 29% w 2020 r. do ponad 60% w 2030 r. i prawie 90% w 2050 r. (źródło).

Rozwój OZE (Odnawialne Źródła Energii) znacznie przyspieszył w ostatnich latach, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (International Renewable Energy Agency, IRENA) wzrost mocy w globalnej energetyce odnawialnej w 2020 roku okazał się aż o 50% wyższy w porównaniu do liczby gigawatów uruchomionych w roku 2019. W 2020 roku na całym świecie powstały źródła OZE o łącznej mocy ponad 260 GW (źródło).

OZE POLSKA

Polska nie była liderem transformacji energetycznej, co rodzi zarówno ryzyka, jak i szanse. Kierunek przemian jest znany i od kilku lat dynamicznie rośnie liczba i moc zainstalowana w OZE w Polsce.

Najnowsze liczby pokazują, że łączna moc zainstalowana wszystkich źródeł energii elektrycznej w lipcu 2021 roku wyniosła 53,1 GW (energetyka konwencjonalna i OZE), z czego około 14,5 GW stanowiły odnawialne źródła energii (27%) (źródło). Energetyka prosumencka przekroczyła historyczny poziom w marcu 2021 roku – w Polsce było wówczas ponad 500 tys. prosumentów OZE. Najwięcej z nich produkowało i konsumowało energię wytwarzaną w instalacjach fotowoltaicznych. Na koniec lipca liczba prosumentów sięgnęła poziomu 631 443 (źródło).

FOTOWOLTAIKA

W licznych prognozach i podsumowaniach eksperckich wybija się opinia, że zwłaszcza rosnący wpływ fotowoltaiki wśród źródeł OZE jest ważną prognozą na przyszłość (źródło). Europejskie stowarzyszenie branży fotowoltaicznej SolarPower Europe wskazuje, że według danych za 2020 rok, Polska jest na czwartym miejscu pod względem przyrostu mocy w energetyce słonecznej. Fotowoltaika staje się trwałym elementem krajowego systemu energetycznego. W szczytach dziennych i letnich podnosi rezerwę mocy i obniża koszty energii w całym systemie energetycznym dla wszystkich odbiorców energii, nie tylko prosumentów.

Według prognozy IEO na koniec 2022 r. moc zainstalowana w fotowoltaice podwoi swoją wartość w stosunku do mocy z końca 2020 r. (4 GW), a na koniec 2025 r. może wynieść nawet 15 GW (źródło).

Rozwojowi fotowoltaiki w Polsce sprzyja także dofinansowanie na instalacje “Mój prąd” , które spotkało się z ogromną aprobatą inwestorów indywidualnych. Według danych z maja 2021 roku, wypłacono już ponad 201 tysięcy dotacji do fotowoltaiki, a kolejnych 19 tysięcy czeka na wypłatę. Program jak do tej pory pozwolił ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ponad 921 tysięcy ton rocznie. Eksperci są zgodni, że to m.in. dzięki dotacji “Mój prąd” liczba prosumentów sięga obecnie ponad pół miliona, a mikroinstalacje stanowią najliczniejszą grupę systemów PV w Polsce (źródło).

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła to silnie rozwijający się segment rynku Odnawialnych Źródeł Energii. Największe, wręcz spektakularne wzrosty sprzedaży pomp ciepła w 2020 r. osiągnięto w segmencie pomp ciepła typu powietrze/woda, gdzie sprzedano 42 tys. sztuk, co stanowi wzrost o 108 proc. w stosunku do wyniku z 2019 r. Warto podkreślić, że w 2020 r. sprzedano w Polsce blisko pięciokrotnie więcej pomp ciepła typu powietrze/woda niż w 2017 r. Cały rynek pomp ciepła wzrósł o ok. 52 proc w stosunku do 2019 roku. W roku 2020 sprzedano ok. 56,5 tys. pomp ciepła łącznie z pompami ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej (źródło).

Ważnym czynnikiem jest stale prowadzony program „Czyste powietrze”, w którym co piąta osoba decyduje się na wymianę ogrzewania na pompę ciepła (źródło). Nie bez znaczenia pozostają także: propagowanie technologii wśród instalatorów i projektantów, spadek cen urządzenia i relatywnie niskie koszty inwestycji, możliwość efektywnej współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi, a także wzrost świadomości ekologicznej Polaków. Czynnikiem, który istotnie wpłynie na dalszy rozwój rynku jest strategia ogłoszona przez Komisję Europejską, która zakłada udział pomp ciepła w budownictwie indywidualnym na poziomie 40% do 2030 roku (źródło).

Według szacunków Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, przy zapewnieniu optymalnych warunków wsparcia sprzedaży i rozwoju technologii, liczba pracujących pomp ciepła zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach jednorodzinnych w Polsce w 2030 roku może przekroczyć 2,08 mln sztuk, w tym około 1,47 mln szt. pomp ciepła dedykowanych do centralnego ogrzewania oraz do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (źródło).

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Dyskusja