CrowdTalks #26 – konopna rewolucja? Freedom Farms niebawem z emisją

Spółka Freedom Farms SA z Przemysławem Zawadzkim na czele zapowiedziała właśnie emisję crowdfundingową, która ma nastąpić jeszcze w Q2 2021. Polski producent wysokiej jakości kwiatów konopnych ma niezbędne know-how, wieloletnie doświadczenie i ambitne plany rozwoju. Firma chce się skalować, wyjść ze sprzedażą poza granice i dywersyfikować działalność, realizując uprawy polowe oraz w zautomatyzowanych halach. W kolejnych latach rozważa rozszerzenie możliwości pozyskania kapitału i zwiększenie płynności akcji, poprzez dopuszczenie ich do obrotu na NewConnect.

Branża konopna rozwija się w Polsce w astronomicznym tempie, o czym świadczą chociażby dwie rekordowe kampanie zrealizowane z pomocą platformy Crowdway.pl. W listopadzie 2020 r. Kombinat Konopny w 38 minut zebrał 4,4 mln zł, a w styczniu 2021 r. CanPoland pobił rekord polskiego crowdfundingu, zamykając emisję wartą 4,4 mln zł w 11 minut.

Dostrzegając wysoki potencjał crowdfundingu udziałowego, Freedom Farms SA również zaoferuje inwestorom swoje akcje przy wsparciu tej samej platformy. Założyciele spółki zapowiedzieli przeprowadzenie emisji crowdfundingowej o wartości do 1 mln euro, czyli 4,4 mln zł jeszcze w II kwartale 2021.

Więcej o branży i marce opowiada Przemysław Zawadzki, prezes Freedom Farms SA.