KRÓL DOPALACZY FILM S.A.

WSPÓLNIE OPOWIEDZMY HISTORIĘ KRÓLA DOPALACZY

Zostań współproducentem kryminalnego thrillera psychologicznego z udziałem gwiazdorskiej obsady! W roli głównej wystąpi Tomasz Włosok, a w pozostałych rolach m.in. Weronika Rosati i Łukasz Simlat.

Celem kampanii crowdinvestingowej jest pozyskanie części kapitału na realizację filmu Król dopalaczy oraz zbudowanie społeczności zaangażowanych w projekt inwestorów. Poza udziałem w kapitale, producenci Króla dopalaczy oferują inwestorom możliwość współpracy na różnych etapach produkcji, zaproszenia na oficjalną premierę kinową z udziałem twórców i aktorów, a nawet możliwość zagrania w filmie!

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

MOCNE STRONY PROJEKTU

FILM, KTÓRY CHCESZ ZOBACZYĆ

Co byś zrobił, gdybyś odziedziczył potężny dług i miał pójść do więzienia, jeśli go nie spłacisz? Jak daleko posunąłbyś się, aby uratować siebie i rodzinę oraz spełnić marzenia?

Król dopalaczy to historia jak z gangsterskiego podziemia, która dzieje się w granicach prawa. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film przedstawia losy spektakularnej kariery założyciela imperium “legalnych narkotyków” oraz jego widowiskowego upadku. W porywający sposób opowiada o sprawach uniwersalnych – dążeniu do sukcesu, mierzeniu się z przeciwnościami, wielkiej miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Film w atrakcyjnej i rozrywkowej formie porusza ważny problem społeczny. Jest to brawurowa, momentami zabawna, trzymająca w napięciu historia w hollywoodzkim stylu. W głębszej warstwie opowiada o tym, jak system wartości adaptuje się do zmieniających się okoliczności, o mechanizmach władzy i cenie, jaką płacimy za realizację marzeń.

Król dopalaczy zabierze widza w porywający i kolorowy świat dużych pieniędzy, wielkiej miłości, ucieczki przed prawem i świetnej zabawy.

p

SUKCES KOMERCYJNY

Sensacyjna tematyka, brawurowa akcja z elementami komediowymi, gwiazdorska obsada aktorska i skuteczny dystrybutor –
Król dopalaczy spełnia wszelkie kryteria, by stać się filmowym hitem.

Polacy kochają rodzime kino i historie inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, a ten film dostarczy widzom wrażeń zarówno na poziomie artystycznym, jak i rozrywkowym. Dzięki temu ma szansę trafić do szerokiego grona odbiorców: od imprezującej młodzieży, poprzez tych, którzy w czasie dopalaczowego boomu sami byli nastolatkami, po rodziców oraz innych zainteresowanych ważnym społecznie zjawiskiem.

Planowana dystrybucja obejmie emisję w kinach, na platformie VOD, w telewizji i na DVD, zarówno w Polsce jak i za granicą.

p

BRANŻA FILMOWA W DOBIE PANDEMII KORONAWIRUSA

W związku z pandemią koronawirusa, rok 2020 był dla światowej kinematografii trudny, jednak pomimo ograniczeń w działaniu kin przez większą część roku, wyniki sprzedażowe niektórych filmów zaskakują. Najchętniej oglądanym filmem w 2020 roku była polska produkcja 365 dni (reż. B. Białowąs & T. Mandes), dystrybuowana przez Next Film (1,6 mln widzów). Inne polskie filmy również miały wysoką frekwencję, np. Psy 3. W imię zasad (reż. W. Pasikowski) zgromadziły 1,2 mln widzów, a Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (reż. M. Kawulski) – 1,1 mln widzów (dystrybucja Next Film, z udziałem Tomka Włosoka) (źródło).

Kinowa premiera filmu planowana jest na jesień 2022 roku, kiedy Polska będzie najprawdopodobniej wracała do normalnego funkcjonowania po pandemii. Dane z Azji wskazują, że po okresie izolacji, spragnieni rozrywki i kontaktów towarzyskich ludzie będą chodzili do kina częściej niż do tej pory.

AKTORZY, TWÓRCY I DYSTRYBUTOR

fot. Łukasz Saturczak

TOMASZ WŁOSOK

Jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Laureat nagrody za najlepszą drugoplanową rolę męską 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Waldena w filmie Macieja Kawulskiego Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Aktor ma na koncie kilkadziesiąt ról w filmach, serialach oraz w teatrze. Zagrał m.in. w filmach Powidoki (reż. A. Wajda), Underdog (reż. M. Kawulski), Polot (reż. M. Wnuk), Jestem mordercą (reż. M. Pieprzyca). Sympatię publiczności zdobył w takich produkcjach, jak 1983 / Netflix Agnieszki Holland, Wojenne dziewczyny Michała Rogalskiego czy Kruk. Szepty słychać po zmroku / Canal+ Macieja Pieprzycy. Na premiery czekają m.in. film Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego oraz serial Warszawianka / HBO w reżyserii Jacka Borcucha.

p

fot. Grażyna Gudejko

WERONIKA ROSATI

Wielka aktorka o międzynarodowej sławie. W Polsce grała u takich reżyserów, jak Krzysztof Zanussi (Obce ciało), Agnieszka Holland (nominowany do Oscara W ciemności), czy Małgorzata Szumowska i Michał Englert (Śniegu już nie będzie – polski kandydat do Oscara 2021). Jest najbardziej znana z takich filmów jak kultowy Pitbull (reż. P. Vega) czy Obława (reż. M. Krzyształowicz) oraz seriali Pitbull, M jak Miłość, Czas honoru oraz Kryminalni. W Stanach Zjednoczonych grała u najwybitniejszych reżyserów i u boku najlepszych aktorów i aktorek m.in. w produkcji Michaela Manna Luck (z Dustinem Hoffmanem), w filmach Bullet to the head (reż. W. Hill; z Sylvestrem Stallone), The Iceman (reż. A. Vromen, z Michaelem Shannonem i Winoną Ryder), Last Vegas (reż. J. Turteltaub, z Michaelem Douglasem, Robertem de Niro i Morganem Freemanem), USS Indianapolis: Men of courage (reż. M. Van Peebles, z Nicolasem Cagem) oraz u Davida Lyncha w Inland Empire. Wystąpiła również w serialach True detective, Supernatural, NCIS: Berlin, Rosemary’s baby (reż. A. Holland). Aktualnie trwają zdjęcia do NCIS: Los Angeles z jej udziałem.

p

fot. Marek Straszewski

ŁUKASZ SIMLAT

Wielokrotnie nagradzany i niezwykle wszechstronny aktor. Wystąpił w ponad 150 filmach, serialach oraz spektaklach teatralnych. Do najbardziej znanych filmów z jego udziałem należą: Boże ciało (reż. J. Komasa) – kandydat do Oscara 2020, (Nie)znajomi (reż. T. Śliwa), Kamerdyner (reż. F. Bajon), Drogówka (reż. W. Smarzowski), 7 uczuć (reż. M.Koterski). Laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł (2020) za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Boże Ciało. Dwukrotny laureat Złotego Szczeniaka za najlepsze role drugoplanowe (Fuga, reż. A. Smoczyńska; Żelazny most, reż. M. Jordan-Młodzianowska). Dwukrotny laureat nagrody za najlepszą rolę drugoplanową podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (Zjednoczone Stany Miłości, reż. T. Wasilewski; Amok, reż. K. Adamik). W 2020 roku zagrał jedną z głównych ról w filmie Śniegu już nigdy nie będzie (reż. M. Szumowska & M. Englert), który jest polskim kandydatem do Oscara 2021.

p

p

PAT HOWL – reżyser

Utalentowany reżyser młodego pokolenia. Jego filmy Go Fish! (2016) oraz Off the hook / Tamtej nocy (2018) były pokazywane na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Festiwalu w Cannes, oraz zdobyły liczne nagrody, m.in. I Nagroda na Open Eyes Film Festival, Niemcy (2018), I Nagroda na Ann Arbor Polish Film Festival USA (2018), Nagroda Publiczności na Festival Alcine, Hiszpania (2018), Nagroda Publiczności na European Short Film festival of Nice (2018), czy Nagroda Publiczności na Festiwalu Filmowym Nowe kino – Nowy Sącz (2018). Reżyser II unitu przy filmie Broad Peak (reż. L. Dawid) oraz serialu W głębi lasu (reż. L. Dawid & B. Konopka) dla Netflix. Absolwent Reżyserii Filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz programów Script i Studio Prób w Wajda School (Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy).

p

p

DR KATARZYNA SAMSON – producentka

Niezależna producentka filmowa. We współpracy z Patem Howlem wyprodukowała wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy Go Fish! (2016) oraz Off the hook / Tamtej nocy (2018) oraz liczne krótkie formy filmowe, jak reklamy oraz teledyski. Doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów zdobyła podczas pracy przy projektach Komisji Europejskiej w najbardziej innowacyjnych programach europejskich Future and Emerging Technologies, projektach Narodowego Centrum Nauki oraz projektach biznesowych finansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przez wiele lat wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim, badaczka na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz współpracowniczka Santa Fe Institute w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Produkcji Filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) oraz doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologia.

p

fot. Marta Kacprzak

HANIA RANI – autorka muzyki

Pianistka, kompozytorka i wokalistka. Tworzy autorską muzykę, która przekracza granice podziału na gatunki i style. Na swoim koncie ma dwie solowe płyty Esja (2019) i Home (2020), wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Laureatka 4 nagród Fryderyk (2020) w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Alternatywny Album Roku, Kompozytor Roku oraz Najlepsze Nowe Wykonanie (w duecie z Melą Koteluk) oraz nagrodę za muzykę do filmu Jak najdalej Stąd (reż. P. Domalewski) na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2020). Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł Odkrycia roku Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019). Do 2019 współtwórczyni zespołu tęskno, którego płytę Mi uhonorowano nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz wybrano Płytą Roku Radiowego Domu Kultury (Trójka Polskie Radio). Autorka muzyki do filmów xABo: Ksiądz Boniecki (reż. A. Potoczek), Jak najdalej stąd (reż. P. Domalewski) oraz filmów krótkometrażowych dla HBO Polska (reż. J. Matuszyski) i Miu Miu (reż. M. Szumowska).

p

p

NEXT FILM – dystrybutor / koproducent

Next Film specjalizuje się w promocji i dystrybucji polskich produkcji od 2012 roku. Jest członkiem grupy medialnej Agora S.A., posiadającej 30 marek w prasie, internecie, radiu i reklamie oraz największą w Polsce sieć ponad 50 kin Helios. Next Film wprowadziła na ekrany kin kilkadziesiąt tytułów, w tym najgłośniejsze tytuły ostatnich lat: 365 dni (reż. B. Białowąs & T. Mandes), Bogowie (reż. Ł. Palkowski), Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (reż. M. Sadowska), Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (reż. M. Kawulski), Drogówka (reż. W. Smarzowski), Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 (reż. K. Piwowarski).

p

p

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

p

Aktualności

Aktualności

W #18 odcinku CrowdTalks gośćmi Michała Stanka byli Pat Howl oraz Katarzyna Samson z zarządu spółki Król Dopalaczy Film S.A. Producenci filmu opowiedzieli o wartościach jakie niesie za sobą decyzja o pozyskaniu kapitału poprzez finansowanie społecznościowe, a także o historii powstania pomysłu stworzenia filmu „Król dopalaczy”.

Gośćmi 8 odcinka „Mam Temat” na kanale Mestosława był Reżyser filmu „Król Dopalaczy” Pat Howl oraz producentka Katarzyna Samson. Podczas wywiadu opowiedzieli o fabule „Króla Dopalaczy” oraz o powodach dla których Polacy kochają historie, które zabierają widza w porywający i kolorowy świat dużych pieniędzy, wielkiej miłości, ucieczki przed prawem i świetnej zabawy. Został także poruszony temat pracy nad kinowym filmem i działaniami, które wpływają na jego sukces komercyjny.

Fundacja Avalon została partnerem społecznym filmu „Król dopalaczy”
„Uważam, że idea budowania różnorodności w obsadzie, która odzwierciedli faktyczny obraz społeczeństwa, ma ogromny sens. Bardzo cieszy fakt, że twórcy filmu „Król Dopalaczy”, współpracując z Fundacją Avalon, uznali zmianę postrzegania niepełnosprawności za ważny cel i chcą go realizować nie tylko poprzez samą obecność osób z niepełnosprawnością wśród aktorów, ale również poprzez zmianę sposobu przedstawienia niepełnosprawności w filmie. W moim przekonaniu jest to pionierska inicjatywa. Mam nadzieję, że w znaczny sposób przyczyni się do stworzenia nowego standardu pokazywania niepełnosprawności w sztuce i przekazie medialnym.”
– powiedział Sebastian Luty, Prezes Fundacji Avalon.

Dyskusja

p