Poznaj studio gamingowe Mousetrap Games

Dwukrotnie wyróżnieni prestiżową nagrodą Big Indie Pitch. Tworzą gry, zyskujące duże uznanie wśród użytkowników i w środowisku twórców mobile. Ich produkcje wyróżnia świetna grafika oraz ciekawe łączenie różnych gatunków gier. Tak się stało na przykład w przypadku gry Run The Beat – muzycznej platformówki. Aby zrealizować ambitny plan rozwoju, zapraszają do współpracy najlepszych partnerów na rynku. Od lutego 2020 roku wspierani są przez The Knights of Unity – lidera usług w zakresie tworzenia gier w Unity. 

Zacznijmy jednak od początku…

W pierwszym kwartale 2017 r. studio Mousetrap Games tworzyło gry skierowane na polski rynek, by już po kilku miesiącach być w pierwszej dziesiątce największych polskich deweloperów na rynku mobile.

W 2018 roku spółka stworzyła nowatorską rozgrywkę będącą połączeniem dwóch kategorii gier, które dotychczas nie były łączone – platformówki oraz gry muzycznej. Powstał pierwszy koncept gry Run The Beat, która w lutym 2019 r. zdobyła międzynarodowe uznanie w świecie ekspertów i graczy mobilnych – The Big Indie Pitch w Berlinie. Gry, które zdobyły wcześniej tę nagrodę dzisiaj odnoszą międzynarodowe sukcesy (np. Timberman).


W 2019 roku firma rozpoczęła rozmowy z inwestorami branżowymi oraz prace koncepcyjne nad kolejnym tytułem: Rocat Jumpurr, który na początku 2020 roku zapewnił studiu Mousetrap Games zwycięstwo w The Very Big Indie Pitch w Londynie.

W lutym bieżącego roku do grona inwestorów Mousetrap Games dołączyła spółka The Knights of Unity – współtwórca jednych z największych przebojów rynku gamingu: Disco Elysium, Forge of Empires, GWENT: The Witcher Card Game. Knightsi wspierają firmę swoim know-how i siecią kontaktów. Na efekty tej współpracy nie trzeba będzie długo czekać – a to jeszcze nie wszystko 😉

Zapraszamy do śledzenia newsów o spółce.