Mousetrap Games wyprodukuje grę z Robertem Lewandowskim

Orange Studio Animacji, producent serialu animowanego “Kosmiczny wykop” podpisał podstawowe założenia do umowy (tzw. term sheet) z wrocławskim studiem Mousetrap Games na stworzenie gry w oparciu o licencję produkcji, w której główną rolę gra postać wzorowana na piłkarzu Robercie Lewandowskim. Wśród pierwszych recenzentów gry mają znaleźć się m.in. inwestorzy, którzy w ramach kampanii crowdfundingowej obejmą akcje Premium Fund SA – spółki-matki Mousetrap Games.

Term sheet reguluje zasady dalszej współpracy prowadzącej do zawarcia Umowy, na mocy której Orange Studio Animacji udzieli Mousetrap Games prawa do stworzenia i wydania jednej gry w zamian za wynagrodzenie obliczone jako ustalona część zysków pochodzących z komercjalizacji gry. Zadaniem MTG będzie produkcja, promocja oraz dystrybucja gry. Zadaniem Orange będzie przede wszystkim stworzenie dwóch sezonów serialu „Kosmiczny wykop” oraz dołożenie starań mających na celu zapewnienie najszerszej możliwej emisji tego serialu na świecie. Mousetrap Games zobowiąże się w umowie do tego, że gra będzie gotowa do soft launchu jeszcze w tym roku.

Drużyna Lewandowskiego

“Kosmiczny wykop” to serial animowany dla dzieci w wieku 6-12 lat, którego premiera na antenie TVN, Siódemki i Player zaplanowana jest na wrzesień br. Fabuła animacji opiera się na przygodach drużyny skompletowanej przez Roberta Lewandowskiego spośród bardzo nietypowych zawodników z całego świata. Kapitan zabiera swoją drużynę… na planetę Spaceball, kosmiczną mekkę futbolu, gdzie odbywa się Galaktyczna Liga. „Kosmiczny wykop” to kreskówka o kulisach najpopularniejszego na świecie sportu, ale przede wszystkim o uniwersalnych wartościach, takich jak: przyjaźń, lojalność, tolerancja, empatia. Pierwsza seria obejmuje 26 odcinków.

W dzisiejszych czasach, aby osiągnąć sukces komercyjny potrzebujemy być obecni z produkcją “Kosmiczny wykop” w codzienności widzów. Wiele dzieci ma swój smartfon, lub dostęp do tabletu rodziców, więc gra mobilna jest na to wspaniałym sposobemmówi Paweł Pewny, producent serialu. —Wybraliśmy studio Mousetrap Games ze względu na doświadczenie w tworzeniu gier na podstawie licencji serialu animowanego, dużą elastyczność i dbałość o detale w grafice.

Produkcja gry opartej na wizerunku postaci z kreskówki, gdzie głównym bohaterem jest Robert Lewandowski, to świetna przygoda dla naszych game designerów, ale również duże wyzwanie i odpowiedzialność, bo dzieci są bardzo przywiązane do postaci swojego bohateramówi Edward Mężyk, Prezes Mousetrap Games. Na tym etapie mogę zdradzić tylko to, że wspólnie z producentami serialu zdecydowaliśmy się na grę karcianą. Wierzę, że taktyczna rozgrywka odda ducha piłkarskiego meczu i pozwoli graczowi poczuć się niczym prawdziwy trener galaktycznej drużyny piłkarskiej. Gracze będą mogli kolekcjonować karty piłkarzy o unikalnych zdolnościach, aby następnie wymyślać niebanalne strategie. Liczba możliwości jest niemal nieskończona – dodaje Mężyk.

Społeczność inwestorów-testerów

Do grona pierwszych recenzentów i testerów gry będzie prawdopodobnie należeć społeczność inwestorów, którzy włączą się w kampanię crowdfundingową prowadzoną przez Premium Fund SA, czyli spółkę-matkę Mousetrap Games sp. z o.o., której szczegóły szczegóły można poznać na www.zainwestujwgry.pl. W ramach oferty akcji o wartości do 2 mln zł Premium Fund chce pozyskać od crowdinwestorów środki na innowacyjne produkcje Mousetrap Games w segmencie gier mobilnych, w szczególności z kategorii hypercasual, midcore i hybryda. W ramach zbiórki oferuje nowym inwestorom akcje oraz zestawy benefitów inwestorskich oraz gamingowych. Minimalna wartość inwestycji zaczyna się już od 300 zł.

—————

Dla uniknięcia wątpliwości: założenia opisane w term sheet nie stanowią jakiejkolwiek wiążącej umowy, w tym umowy przedwstępnej oraz nie stanowią oferty zawarcia wiążącej umowy.

O Mousetrap Games:

Mousetrap Games to gamingowa spółka-córka notowanego na NewConnect Premium Fund SA. Specjalizuje się w produkcjach na urządzenia mobilne. Do najważniejszych gier Mousetrap Games należą muzyczna platformówka 2D Run the Beat i 96% Quiz. Mousetrap Games to druga na świecie firma, która dwukrotnie sięgnęła po złoto w The Big Indie Pitch. Spółka Premium Fund zorganizowała na rzecz rozwoju Mousetrap Games zbiórkę crowdfundingową na  www.zainwestujwgry.pl.

O Orange Studio Animacji:

ORANGE STUDIO ANIMACJI założone zostało w 2002 roku. Jest kontynuatorem i spadkobiercą Orange Studio Reklamy założonego w 1995 roku. Zajmuje się produkcją filmów animowanych dla dzieci i dorosłych (animacja klasyczna 2d, cut-out, 3D). Animację wykonuje w programie Toon Boom Harmony. Od dnia powstania zrealizowali ponad 100 godzin seriali i ponad 300 minut filmów kinowych. Studiem wyposażone jest w najnowocześniejszy sprzęt i dysponujemy znakomitą kadrą. Od roku 2001 jest to studio koprodukcyjne. Do najbardziej znanych produkcji animowanych studia należą: “Włatcy Much”, “The Garfield Show” czy “Mr. Toti”, a także nagradzany “Król Maciuś Pierwszy”.