NASTER S.A.

Poznaj jednego z liderów wśród niezależnych firm energetycznych na polskim rynku!

Naster to jeden z liderów wśród niezależnych firm energetycznych na rynku polskim, specjalizujący się w sprzedaży energii i gazu, a także rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii, takich jak pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii. Od 2010 roku prowadzimy działalność pośrednictwa w kontraktacji umów na sprzedaż energii elektrycznej w sektorze B2B*. Obecnie jesteśmy liderem na rynku zmiany sprzedawcy dla klientów biznesowych. Od kilku lat utrzymujemy się także na pierwszym miejscu w rankingu niezależnych agencji sprzedaży energii.

Przez 12 lat działalności* pozyskaliśmy 20 420 klientów, dla których zakontraktowaliśmy 3,8 miliarda MWh (megawatogodzin) energii, a także zbudowaliśmy zgrany, stabilny zespół, dbający o najwyższe standardy kompleksowej obsługi klienta. W tym roku podpisaliśmy także umowę z globalnym liderem rynku farm fotowoltaicznych na instalacje EaS (fotowoltaiczna instalacja abonamentowa).

Naszym celem jest osiągnięcie pozycji czołowego dostawcy innowacyjnych rozwiązań instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii oraz stacji ładowania, a w dłuższej perspektywie zostanie niezależnym deweloperem elektrowni PV i wiatrowych. Planujemy także debiut giełdowy Naster S.A. na początku 2023 roku w zależności od warunków rynkowych. W tym celu spółka podjęła szereg działań przygotowawczych m.in. rozpoczęła współpracę z autoryzowanym doradcą AllStreet**.

*Okres 12 lat uwzględnia działania podejmowane w ramach indywidualnej działalności gospodarczej Macieja Sierackiego, jedynego akcjonariusza oraz Prezesa Zarządu Spółki, której przedmiot był tożsamy z działalnością Spółki.

** Wprowadzenie akcji Spółki do obrotu zorganizowanego uzależnione będzie od podjęcia przez Walne Zgromadzenie stosownej uchwały, a także uwarunkowań rynkowych, aktualnej sytuacji Spółki i spełnienia wymogów wynikających z przepisów prawa i regulacji podmiotu zarządzającego tym rynkiem.

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

W celu dokończenia rejestracji prosimy o potwierdzenie zapisu zgodnie ze wskazówkami z przesłanego maila.

*Źródło: sprawozdanie finansowe Spółki za 2021 rok. Sprawozdanie finansowe Spółki za rok 2021 nie było przedmiotem badania przez biegłego rewidenta z uwagi na brak takiego obowiązku.

O nas

Działamy w branży energetycznej od 2010 roku, łącząc sprzedaż energii i gazu ze sprzedażą fotowoltaiki i pomp ciepła dla klientów biznesowych, detalicznych, oraz rolników W tym czasie pozyskaliśmy już 20 420 klientów na terenie całej Polski i utrzymujemy się w czołówce niezależnych agencji sprzedaży energii.

Dzięki wnikliwej znajomości produktów dostępnych na rynku służymy profesjonalnym doradztwem w zakresie wyszukiwania najlepszych rozwiązań energetycznych. W trakcie wieloletniej pracy z klientami wypracowaliśmy unikalne standardy Naster w zakresie obsługi klienta, jakości montażu, bezpieczeństwa instalacji i opieki posprzedażowej.

W naszych instalacjach stosujemy tylko podzespoły najwyższej jakości, pochodzące z polskiej dystrybucji i posiadające gwarancję na terenie UE, realizowaną w Polsce. Dbając o najwyższą jakość montażu, wykorzystujemy wyłącznie podzespoły, konstrukcje, moduły, falowniki i złączki posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty, m.in.

  • Moduły Jinko
  • Falowniki Huawei
  • Konstrukcje KENO
  • Złączki MC 4
  • Certyfikaty okablowania

Każdego klienta obsługujemy kompleksowo. Zaczynamy od audytu i rzetelnej wyceny instalacji, aby jak najlepiej zdefiniować potrzeby klienta oraz wyliczamy opłacalność i realne korzyści z inwestycji. Proponujemy tylko rozwiązania, które w naszej ocenie są korzystne dla klientów i zapewnią odpowiednie oszczędności dla inwestora. Oferujemy także wsparcie w kwestiach formalnych, po monitoring pracy instalacji i zapewnienie jej sprawnego, nieprzerwanego działania. Dzięki ścisłym relacjom i współpracy między poszczególnymi działami, spółka może optymalnie wykorzystać posiadane możliwości i zapewnić indywidualne podejście do klienta.

Co nas wyróżnia?

W trakcie dwunastoletniej pracy z klientami wypracowaliśmy unikalne standardy NASTER w zakresie obsługi klienta, jakości montażu, bezpieczeństwa instalacji i opieki posprzedażowej.

Stosowane przez nas podzespoły pochodzą od renomowanych producentów znajdujących się na liście rankingowej Bloomberg Tier 1, która uwzględnia wiarygodność, stabilność i wysoką jakość produktów oraz wymagane certyfikaty. Materiały kupujemy od zaufanych dostawców, takich jak Jinco, LG, Bosch, Buderus, Longi, Sharp, Huawei, Solaredge, Goodwe czy Buderus. W tym roku podpisaliśmy także umowę handlową z firmą Buderus, obejmującą dystrybucję pomp ciepła.

Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi i sprawdzonymi ekipami monterskimi. Nasi doradcy techniczni wyróżniają się wysokim poziomem wyszkolenia, dzięki czemu posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencje by dostosować montaż do potrzeb klienta. Proponujemy tylko rozwiązania, które są korzystne i opłacalne dla klientów.

Kładziemy duży nacisk na wyróżnienie się na konkurencyjnym rynku poprzez nowoczesny branding: strona www, materiały reklamowe, samochody, teczki, prezentery, wizytówki, banery itp. Własne Call Center daje nam możliwość skutecznego dotarcia do klienta i zapewnienia obsługi posprzedażowej. W ten sposób możemy wrócić do już raz pozyskanego klienta z ofertą komplementarnych produktów w obszarze szeroko rozumianej energii, w tym OZE.

Własna przestrzeń magazynowa to bezpieczeństwo dostaw, gwarancja ceny, szybkiej realizacji i wysokiej jakości dostarczanych do Klienta komponentów. Wynajmujemy przestrzeń magazynową od FASTEP na terenie Panattoni w Sosnowcu.

Nasze usługi

Sprzedaż energii i gazu

Certyfikowani Doradcy Energetyczni Naster specjalizują się w wyszukiwaniu rozwiązań uwzględniających indywidualny profil zużycia energii firm. Dajemy możliwość elastycznego konstruowania kontraktów, gwarantujemy pewność dostaw, bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Oferujemy także pełną opiekę serwisową i handlową.

Fotowoltaika

W ramach usług instalacji fotowoltaicznych, każdą realizację zaczynamy od przeprowadzenia audytu energetycznego, dzięki któremu jesteśmy w stanie dopasować moc instalacji idealną do potrzeb klienta. Jako jedni z nielicznych wspieramy klientów w kwestiach formalnych – zajmujemy się zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego i rządowych programów dotacji. Nasza praca nie kończy się w momencie uruchomienia instalacji. Oferujemy rozbudowaną opiekę posprzedażową, a klienci w każdej chwili mogą do nas zadzwonić z pytaniami i problemami.

Fotowoltaika jako usługa

Założenie tego rozwiązania, skierowanego głównie do dużych firm, jest bardzo proste – u klienta montowana jest instalacja fotowoltaiczna, za którą klient nie ponosi żadnych kosztów związanych z montażem, serwisem czy obsługą. Płacić będzie jedynie za wyprodukowaną przez instalację energię elektryczną. Wszystkie pozostałe koszty oraz obowiązki spoczywają na właścicielu instalacji.

Pompy ciepła

Naturalnym uzupełnieniem oferty fotowoltaicznej jest sprzedaż pomp ciepła dla firmy, domu i rolnictwa. Pompy ciepła są urządzeniami w pełni elektrycznymi – dzięki połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pozwalają obniżyć niemal do zera nie tylko koszty energii elektrycznej, ale też ogrzewania. To połączenie nie tylko niemal bezkosztowe, ale też bezemisyjne. W swojej ofercie posiadamy pompy ciepła czołowych producentów takich jak Buderus, Panasonic, LG, Bosch czy Hyundai.

Farmy fotowoltaiczne i wiatrowe

We współpracy z partnerami zajmujemy się kompleksową budową i nadzorem farm fotowoltaicznych oraz wiatrowych. Nasze działania obejmują planowanie i rozwój, budowę oraz zarządzanie elektrowniami.

Duże instalacje biznesowe

Zajmujemy się także kompleksowym doradztwem i sprzedażą instalacji fotowoltaicznych dla przemysłu. Nasze działania obejmują analizę opłacalności, audyt, projektowanie, uzyskanie pozwolenia na budowę, generalne wykonawstwo oraz zarządzanie elektrowniami.

Dodatkowe produkty

W ostatnim czasie rozszerzyliśmy ofertę także o carporty w 3 wariantach, ładowarki, a także magazyny energii.

Przykładowe realizacje

Previous
Next
Previous
Next

Proces obsługi

Każdą instalację rozpoczynamy od audytu i rzetelnej wyceny instalacji, aby jak najlepiej zdefiniować potrzeby klienta oraz opłacalność i realne korzyści z jego inwestycji. Prowadzimy kompleksową obsługę w imieniu klienta, także w zakresie wszystkich formalności związanych z uruchomieniem instalacji.

Spółka dba o to, aby zadowolony klient pozostał z nią na lata, czerpiąc korzyści z rozwijanej przez nią palety nowoczesnych produktów i mógł ją chętnie dalej polecać innym klientom. Każdy projekt instalacji fotowoltaicznej traktowany jest indywidualnie, by spełnić wszelkie oczekiwania klienta i dostarczyć najlepsze dla niego rozwiązanie.

Opracowaliśmy także szereg poradników m.in. Fotowoltaika w Twojej firmie, Fotowoltaika w Twoim
domu, Pompy Ciepła. Prowadzimy także eksperckiego bloga, dzięki któremu możemy edukować naszych klientów i informować ich o nowościach z branży energetycznej.

Wizja spółki

Naszym celem jest dalszy rozwój sprzedaży dużych projektów fotowoltaicznych dla przemysłu oraz rozwój sprzedaży pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. Planujemy także do końca roku otworzyć pierwszy salon firmowy pomp ciepła i fotowoltaiki. Następnie chcemy pozyskać gotowe projekty farm fotowoltaicznych i wybudować pierwsze farmy dedykowane dla naszych klientów w formule cPPA. Dalszymi krokami jest pozyskanie także projektów farm wiatrowych i dostawy energii bezpośrednio do klienta biznesowego. W przyszłości planujemy także wejście na rynek produkcji wodoru i zakup własnych elektrolizerów, aby zajmować się całym łańcuchem wartości dla klienta końcowego.

Zespół Naster

Maciej Sieracki – CEO

Założyciel i prezes zarządu Naster S.A. Od 2010 rok zarządza firmą z sukcesami w branży energetycznej, sprzedaży energii oraz OZE dla klientów biznesowych i detalicznych. Zarządzał osobiście działem sprzedaży, marketingiem i odpowiadał za strategię, budżet i finanse. Obecnie skupia się na budowaniu strategii, finansach, planach rozwojowych związanych ze zwiększeniem sprzedaży, wprowadzaniu nowych produktów, usług, inwestycji oraz przygotowaniem do wejścia na New Connect. Absolwent zarządzania i marketingu na Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza. Prywatne zainteresowania to gospodarka, ekonomia, inwestycje.

Janusz Płoskonka – Dyrektor Finansowy

Absolwent wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Bankowość. Z finansami związany od początku kariery zawodowej tj. od 2000 roku, rozpoczynając pracę w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Grupa Finans Serwis Ekspert Sp. z o.o. jako księgowy, samodzielny księgowy, a później Kierownik Działu Finansowo-Księgowego. Pod okiem biegłych rewidentów zdobywał doświadczenie, co pozwoliło na zdobycie uprawnień Głównego Księgowego. Kolejno wykonywał obowiązki CEO a następnie CFO w wielu podmiotach gospodarczych. Był odpowiedzialny za kształtowanie i realizację strategii finansowej przedsiębiorstw, zarządzanie płynnością finansową, budżetowaniem przychodów i kosztów, optymalizacją podatkową. Z Grupą Naster związany od października 2021 roku, odpowiedzialny za obszar finansowo-księgowy.

Agnieszka Stachurek – Dyrektor Handlowy

Absolwentka Wydziału Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej, wykształcenie w kierunku menadżerskim zdobyła podczas studiów podyplomowych „Logistyka w biznesie” oraz „Menadżerskie studia podyplomowe” w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Z branżą związana od 1993 roku: pracowała m. in. jako Kierownik Działu Obsługi Klienta, Menadżer ds. Kluczowych Klientów, Menadżer Sprzedaży i Regionalny Kierownik Sprzedaży w dużych, międzynarodowych firmach energetycznych. Była odpowiedzialna za przygotowanie strategii i struktury oraz ekspansję jednej z rozpoznawalnych spółek budujących farmy fotowoltaiczne w Polsce. Z Naster związana od maja 2022 jako Dyrektor Handlowy odpowiedzialny za rozwój OZE i sieci sprzedaży.

Artur Borak – Manager ds. realizacji inwestycji

Specjalista w branży OZE, który swoją wiedzę zdobywał przez ostatnie 8 lat w firmach produkujących moduły fotowoltaiczne. Od wielu lat z zaciekawieniem obserwuje rynek odnawialnych źródeł energii. Dynamiczny rozwój branży fotowoltaicznej skłonił go do przebranżowienia się, co przełożyło się na wysoką jakość przeprowadzanych audytów i prowadzenie szkoleń z zakresu fotowoltaiki. W Naster pełni rolę Managera ds. realizacji inwestycji.

Wyniki finansowe

W ostatnich latach zanotowaliśmy wzrost sprzedaży energii, który wynika z pozyskania nowych klientów oraz wzrostu cen energii elektrycznej. Zanotowane w 2021 roku wyniki są efektem zwiększenia sprzedaży instalacji fotowoltaicznych dla biznesu. Niższe koszty stałe przełożyły się częściowo na lepszy wynik w Q1 2022. W II kwartale 2022 zwiększyliśmy przychody ze sprzedaży energii, i zatrudniliśmy nowe osoby do działu sprzedaży PV dla biznesu i pomp ciepła. Od zeszłego roku ograniczyliśmy także zewnętrzne pozyskiwanie leadów (potencjalnych Klientów), skupiając się na działalności własnego Call Center i działaniach naszych Przedstawicieli Handlowych.

Źródło: Emitent. Dane nieaudytowane
*Źródło: sprawozdania finansowe Spółki.

Crowdinvesting 2022, następnie wejście na NewConnect w 2023

Dotychczas finansowaliśmy rozwój spółki opierając się na bieżących zyskach, w ograniczonym stopniu korzystając z finansowania bankowego. Dostrzegamy ogromny potencjał w finansowaniu poprzez crowdfunding społecznościowy nie tylko pod kątem finansowym ale także wizerunkowym. Emisja akcji pozwoli nam na budowę rozpoznawalności spółki na rynku, co może przełożyć się na poprawę wyników operacyjnych.

Rynek

Największy przyrost mocy odnotowano w OZE

Moc zainstalowana w fotowoltaice sukcesywnie wzrasta. Jak wynika z danych Forum Energii, krajowa produkcja energii elektrycznej w 2021 roku wyniosła rekordowe 179,4 TWh, z czego energia pozyskana z OZE stanowiła 16,7% .

Na przestrzeni ostatniej dekady widoczny jest czterokrotny wzrost mocy OZE w Polsce, z 4,1 GW w 2012 r. do 16,7 GW w 2021 r. – osiągając przyrost o 4,4 GW (+36% r/r) (źródło). W ostatnich latach za większość tego wzrostu odpowiada energetyka słoneczna.

Fotowoltaika w Polsce, w przeciwieństwie do wielu krajów w Europie, ma obecnie charakter prosumencki – w 2021 roku mikroinstalacje stanowiły ponad 70% mocy zainstalowanej w fotowoltaice. Wynika to z zainteresowania w Polsce produkcją energii we własnym zakresie, dostępnych programów wsparcia i przyjaznych regulacji prawnych m.in. ulg podatkowych (źródło). Wśród firm, największym zainteresowaniem cieszą się instalacje o mocy do 50 kW, na które nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Dla wielu firm to pierwszy, testowy krok w OZE (źródło).

Na rynku pomp ciepła w Polsce nastąpił wzrost sprzedaży pomp ciepła aż o 87% w ujęciu rok do roku. To najwyższy wzrost spośród wszystkich rynków europejskich (źródło). Dzięki dynamicznemu wzrostowi nasz kraj zajął trzecie miejsce sprzedaży w Europie w 2021 roku (źródło).

Prognozy dla branży Odnawialnych Źródeł Energii

W 2022 roku wzrośnie znaczenie fotowoltaiki i magazynów energii. Obecnie w naszym kraju jest już prawie 900 tys. instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków (źródło). Według stanu na maj 2022 r. będzie pierwszym rokiem, w którym zainstalowana moc fotowoltaiki przewyższyła 10 GW (wzrost o ok. 100% w jednym roku).

Z raportu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC wynika, że w roku 2022 w Polsce sprzedane zostanie 157 tysięcy pomp, a w roku 2030 osiągniemy wynik sprzedaży na poziomie prawie 370 tysięcy (źródło).

Zakładamy, że Polacy wciąż żywo będą interesować się fotowoltaiką, głównym powodem będą stale rosnące ceny energii, do tej listy można dodać również bardziej wyśrubowane normy energetyczne przy budowie nowych domów. Wygląda na to, że nie skończą się również dofinansowania, z których mogą korzystać klienci – 2022 r. będzie czwartą odsłoną Programu Mój Prąd. Dla klientów dostępne są także programy Czyste Powietrze czy Ulga Termomodernizacyjna (źródło). Spodziewany jest
również znaczny wzrost mocy zainstalowanej w segmencie biznesowym (dachy, car porty, nieużytki).

Prognozy dla rynku zmiany sprzedawcy energii

Aktualna, trudna sytuacja na rynku sprzedaży energii jest dla Naster szansą na dalszy rozwój. Kontraktacją energii zajmujemy się od 12 lat i nieprzerwanie notujemy stabilne wzrosty sprzedaży. W tym czasie zdobyliśmy niezbędne doświadczenie i zbudowaliśmy portfel lojalnych klientów, który stale poszerzamy. Na bieżąco monitorujemy rynek i posiadamy wiedzę, która pozwala nam skutecznie doradzać klientom, w którym momencie najlepiej kontraktować energię. Tym samym jesteśmy w stanie zabezpieczyć ich przed niekontrolowanymi wzrostami cen i niestabilnością rynku.

Załamanie rynku energetycznego w 2018 roku, gdy ceny wzrosły o niemal 100%, dokonało mocnej selekcji spółek w naszej branży. Doszło wtedy do profesjonalizacji rynku, małe i niedoświadczone firmy nie przetrwały dynamiki zmian. Zostały tylko najbardziej profesjonalne firmy ze stabilnym portfelem klientów, w tym Naster. Nauczyliśmy się wtedy pracy na trudnym rynku, a co więcej zanotowaliśmy wzrost obrotów i sprzedaży względem roku 2017 o ponad 150%.

Od 2021 notujemy na giełdzie jeszcze większy wzrost cen energii. Tam, gdzie inne firmy widzą zagrożenie, Naster dostrzega szansę na dalszy rozwój. W przyszłości nastąpi jeszcze większa profesjonalizacja rynku. Rośnie też świadomość wśród przedsiębiorców, których dotykają podwyżki. Klienci coraz częściej szukają sposobu na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej. Rozwiązaniem jest oczywiście znalezienie doradcy, który pomoże dobrać najlepszą ofertę. Widać to po rosnącej liczbie zapytań i rekomendacji. Jesteśmy pewni, że uda nam się znacznie powiększyć portfel klientów dzięki produktom dopasowanym do ich potrzeb i aktualnej sytuacji rynkowej. Nie bez znaczenia dla spółki jest też fakt, że wysokie ceny energii oznaczają wyższe marże, co przekłada się bezpośrednio na wyniki finansowe Naster. Wyższa cena energii oznacza proporcjonalnie wyższą kwotowo marżę, nawet jeśli procentowo będzie ona identyczna jak w latach poprzednich. Najlepszym dowodem na to, że potrafimy sobie poradzić w tej trudnej sytuacji niech będzie fakt, że pierwsze półrocze bieżącego roku zamknęliśmy z rekordowym wynikiem.

(Dane własne spółki)

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

W celu dokończenia rejestracji prosimy o potwierdzenie zapisu zgodnie ze wskazówkami z przesłanego maila.

Dyskusja


Dyskusja