NETSU SA

Inwestycja w eko-alternatywę!

NETSU SA to producent wydajnych i innowacyjnych pomp ciepła z 7-letnią gwarancją – ekologiczne rozwiązanie służące do ogrzewania domów i biur, które gwarantuje minimalne koszty eksploatacyjne. Nasze produkty są przyjazne środowisku naturalnemu, co potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu. Spełniamy oczekiwania związane z rynkiem HVACR (ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i rekuperacji). Stawiamy na prostotę użytkowania i kroczymy ku przyszłości proponując interesującą eko-alternatywę dla ogrzewania węglowego, gazowego czy elektrycznego. W związku z kolejnymi etapami rozwoju planujemy emisję crowdinvestingową, a następnie debiut giełdowy do maja 2022 r.*

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Mocne strony spółki:

 • Jesteśmy częścią holdingu notowanej na giełdzie spółki Berg Holding S.A. Berg Holding S.A. to spółka, która w 2017 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od lipca 2020 roku rozpoczęła działalność biznesową w strukturze holdingowej.
 • 12.01.2021 r. zawarliśmy jedną z pierwszych umów na dystrybucję pomp ciepła na rynku polskim. Jednocześnie dystrybutor zadeklarował zakup co najmniej stu urządzeń pomp ciepła w 2021 roku.
 • 26.02.2021 r. zawarliśmy umowę na dystrybucję pomp ciepła na rynku litewskim. Jednocześnie niniejszy dystrybutor zadeklarował zakup co najmniej stu pięćdziesięciu urządzeń pomp ciepła w 2021 roku.
 • 8.04.2021 r. uruchomiliśmy sieć franczyzową oferując model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.
 • Uruchomiliśmy sprzedaż B2B w ramach sklepu internetowego oraz w salonie spółki w Katowicach.
 • Planujemy debiut giełdowy do maja 2022 r*.

*Wprowadzenie akcji Spółki do obrotu zorganizowanego uzależnione będzie od uwarunkowań rynkowych, aktualnej sytuacji Spółki i spełnienia wymogów wynikających z przepisów prawa i regulacji podmiotu zarządzającego tym rynkiem.

Potencjał rynku pomp ciepła

Pompy ciepła to silnie rozwijający się segment rynku Odnawialnych Źródeł Energii. W roku 2019 sprzedano ponad 20 000 urządzeń typu woda-powietrze. Wzrost odnotowywany od 9 lat z rzędu sięga rekordowych wyników. W porównaniu do roku 2018 sprzedaż pomp tego typu wzrosła o 91%. Szacuje się, że w polskich domach zainstalowano już ponad 128 000 urządzeń. Ważnym czynnikiem jest stale prowadzony program „Czyste powietrze”, z którego blisko 18 000 wniosków dotyczyło montażu pomp ciepła. Nie bez znaczenia pozostają także: propagowanie technologii wśród instalatorów i projektantów, spadek cen urządzenia i relatywnie niskie koszty inwestycji, możliwość efektywnej współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi, a także wzrost świadomości ekologicznej Polaków. Czynnikiem, który istotnie wpłynie na dalszy rozwój rynku jest strategia ogłoszona przez Komisję Europejską, która zakłada udział pomp ciepła w budownictwie indywidualnym na poziomie 40% do 2030 roku.

Źródło: Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Rynek pomp ciepła 2010-2030

Źródło: Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Według szacunków Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, przy zapewnieniu optymalnych warunków wsparcia sprzedaży i rozwoju technologii, liczba pracujących pomp ciepła zarówno w nowych, jak i w istniejących budynkach jednorodzinnych w Polsce w 2030 roku może przekroczyć 2,08 mln sztuk, w tym około 1,47 mln szt. pomp ciepła dedykowanych do centralnego ogrzewania oraz do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (źródło).

Źródło: Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Źródło: Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Oferta spółki

W NETSU zajmujemy się produkcją i dystrybucją ekologicznych i wydajnych pomp ciepła, które stanowią alternatywę względem emisyjnych źródeł ciepła. Kotły węglowe potocznie zwane „kopciuchami” emitują do atmosfery szkodliwe substancje, które powodują powstawanie m.in. smogu. Ponadto urządzenia te są nieefektywne energetycznie, co oznacza, że do wytworzenia ciepła konieczne jest uzupełnianie paliwa (np. węgla). W ten sposób generowane są dodatkowe, wysokie koszty ogrzewania. Bywa też tak, że stare instalacje są nieszczelne, co sprawia, że są nieekologiczne i nieekonomiczne.

Oferta NETSU obejmuje urządzenia, czyli jednostki wewnętrzne i zewnętrzne oraz inne niezbędne podzespoły, których wspólna praca gwarantuje dużo niższe rachunki za ogrzewanie, komfort użytkowania oraz bezpieczną przyszłość dla pokoleń. Czym różnimy się od innych producentów? Przede wszystkim gwarantujemy kompleksową obsługę – od konsultacji do montażu. To wszystko w ramach jednej marki i jednej dostawy.

Prowadzimy sprzedaż B2B oraz B2C. Wdrożyliśmy dedykowany sklep internetowy pod adresem: www.netsu.pl/sklep, który umożliwia zakup odpowiedniego urządzenia.. Skierowanie do klienta indywidualnego to otwarcie na część rynku, która nie została jeszcze zagospodarowana. Sprzedaż prowadzona jest także w salonie NETSU zlokalizowanym w Katowicach, przy ul. Kopernika 6. Budowana będzie także sieć dystrybucji w specjalistycznych hurtowniach i punktach sprzedaży urządzeń grzewczych. Dobór urządzenia będzie wspomagany przez wykwalifikowany dział techniczny.

W kwietniu br. roku uruchomiliśmy sieć franczyzową oferując model biznesowy w obszarze sprzedaży pomp ciepła wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. W celu realizacji projektu sieci franczyzowej zawiązana została spółka NETSU Dystrybucja Sp. z o.o., w której Spółka zależna objęła 100% udziałów. Plany rozwoju sieci franczyzowej NETSU obejmują otwarcie na terenie Polski 50 nowych punktów dystrybucji do końca 2021 roku oraz 120 nowych punktów dystrybucji w 2022 roku. Docelowo spółka planuje otworzyć ok. 300 punktów dystrybucji na terenie całego kraju. Ponadto w 2021 roku planowane jest rozpoczęcie ekspansji na rynki zagraniczne w tym głównie na terenie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec oraz Francji w modelu master franczyzy.

Zasięg i odbiorcy pomp ciepła

Grono odbiorców pomp ciepła jest bardzo szerokie, co za tym idzie, daje duże pole sprzedażowe:

 • Instalatorzy – To grupa, która profesjonalnie i kompleksowo obsługuje klienta końcowego. Obecnie w Polsce wydano 6644 certyfikaty OZE dające uprawnienia do prac przy różnego typu instalacjach (źródło).
 • Deweloperzy – Tworząc złożony projekt deweloperski i konstruując oferty dla klientów można dokonać kalkulacji z zastosowaniem energooszczędnych pomp ciepła. Takie nieruchomości nie tylko zyskują na wartości, ale także spełniają najnowsze wymagania prawne, ale i społeczne.
 • Rynek fotowoltaiki – Łączenie pracy pompy ciepła z zasilaniem energią słoneczną powoduje, że koszty wytwarzania energii spadają praktycznie do 0. Stąd duże wsparcie rynku fotowoltaicznego w oferowaniu i poszerzaniu sprzedaży kompletnych pakietów usług.
 • Architekci – Architekci dobierają odpowiednie urządzenia już na etapie projektu domu. Decydując się na konkretne i sprawdzone rozwiązania łatwo można osiągnąć maksymalną wydajność energetyczną danej nieruchomości.
 • Producenci domów szkieletowych – Podczas tak kompleksowej inwestycji jak produkcja domu szkieletowego wszystkie czynniki i zastosowane komponenty wpływają na efekt końcowy, jak i cenę. Instalacja odpowiedniej pompy gwarantuje prawidłowe i sprawne wykonanie zamówienia.
 • Odbiorcy hurtowi – Sprzedaż w specjalistycznych hurtowniach i punktach dystrybucji poszerza zasięg NETSU. Dzięki temu trafić można do specjalistów czy poszukujących odpowiedniego źródła energii dla swojej nieruchomości.
 • E-commerce – Uruchomienie sklepu internetowego z prostym i intuicyjnym interfejsem pozwoli na sprawny wybór i samodzielny zakup urządzenia. Stanie się to bardziej przystępne i wygodne, a profesjonalne wsparcie działu technicznego zapewni odpowiedni dobór pompy ciepła.
 • Klienci indywidualni – Dotarcie do klienta indywidualnego to szansa, na upowszechnienie użytkowania pomp ciepła wśród tych, którzy nie śledzą na bieżąco tematyki OZE. Prowadzenie sprzedaży stacjonarnej w salonie NETSU to także możliwość zobaczenia urządzeń i zdobycia kompleksowej wiedzy o jego działaniu.

Główne założenia sprzedażowe

Prognozowane dane na lata przyszłe są danymi szacunkowymi i mogą nie zostać osiągnięte lub ulec zmianie. Spółka nie gwarantuje osiągnięcia konkretnych wyników finansowych.

Dodano dnia: 29.04.2021 r.

Produkty spółki

URUZ MONOBLOK

MONOBLOKI to pompy estetyczne, dobrze zaizolowane akustycznie i termicznie. Są ciche podczas pracy i odporne na warunki atmosferyczne. Do instalacji pompy z serii URUZ MONOBLOK nie potrzeba dodatkowych formalności i zezwoleń. Instalacja nie jest warunkowana posiadaniem odpowiednich certyfikatów, ponieważ jej konstrukcja nie wymaga wykonania połączeń oraz sprawdzenia szczelności FGAZ.

Układu chłodniczego w pompie MONOBLOK nie trzeba napełniać gazem, ponieważ jest układem zamkniętym, wykonanym w całości w fabryce. Wszystkie elementy hydrauliczne znajdują się w jednostce zewnętrznej – pompa obiegowa, zawór bezpieczeństwa, czujnik przepływu czy manometr.

FEHU SPLIT

Pompę tę charakteryzuje kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją łatwą w montażu. Energia jest przetwarzana przez jednostkę zewnętrzną, która znajduje się w pobliżu Twojego domu. Poprzez wymianę z powietrzem ciepło jest transportowane do jednostki wewnętrznej w celu ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej.

Połączenia między jednostkami są odporne na warunki atmosferyczne, a sam moduł zewnętrzny wykonany jest z solidnych materiałów, co czyni pompę niezawodną. Pompa ciepła typu SPLIT ma 7-letnią gwarancję i solidne zaplecze serwisowe, które w razie awarii błyskawicznie naprawi usterkę.

Pompy ciepła NETSU – zarówno SPLIT jak i MONOBLOK nadają się do domów jednorodzinnych, biur czy przedsiębiorstw. Coraz częściej montuje się je w nowymbudownictwie – stare można poddać termomodernizacji. Pompy ciepła służą do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody użytkowej oraz do chłodzenia w gorące dni. Korzystanie z eko-technologii wpisuje się w nowe trendy ekologiczne, a klient staje się niezależny energetycznie już od pierwszych chwil użytkowania.

Zespół

PAWEŁ KAPROŃ
Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający NETSU SA

Zdobył wyższe wykształcenie techniczne o specjalizacji: Informatyka. Z branżą grzewczą związany jest od blisko 30 lat. Doświadczenie nabywał w firmie Buderus jako Serwisant Fabryczny. Pracował także jako Szkoleniowiec i Inżynier Sprzedaży w firmach Buderus, Immergas oraz De Dietrich. Zajmował także stanowisko Inżyniera OZE w Hydrosolar Górny Śląsk. Obecnie pełni funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego NETSU S.A. Prywatnie miłośnik cięższych brzmień. Szczęśliwy mąż i ojciec. Pasjonat nowych technologii i OZE.

dr OFKA PIECHNICZEK
Członek Zarządu NETSU SA

Stanowczość, profesjonalizm, kreatywność oraz otwartość to cechy, które cechują dobrego szefa. Ofka to katowiczanka zakochana w swoim regionie i dawnym śląskim budownictwie. Urodzona w 1984, jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk Społecznych oraz francuskiego L’École Internationale des Sciences Politiques. W 2009 roku uzyskała dyplom magistra politologii Uniwersytetu Śląskiego oraz dyplom Université de Bordeaux. Jest autorką pracy doktorskiej „Polityczność regionalizmu górnośląskiego”. Doświadczenie zawodowe zdobywała w branży PR oraz reklamie.

KAMIL KITA
Prezes Zarządu NETSU SA

Nowe technologie to jego konik. Śledzi nowinki, nawiązuje nowe współprace, w pełni angażuje się w każdy projekt. Wraz z Ofką Piechniczek stworzyli wyjątkowe koncepty m.in. Śląska Prohibicja czy Hornigold Reit znane na całym Górnym Śląsku i nie tylko. W firmach z branży budowlanej, medialnej i szkoleniowej zdobywał wieloletnie doświadczenie handlowe. Obecnie jest Członkiem Zarządu Berg Holding SA oraz Prezesem Zarządu Hornigold Reit SA spółek notowanych na rynku NewConnect. Jest specjalistą w zakresie finansowania zewnętrznego i negocjacji biznesowych. Swoje pasje wykorzystuje w pracy, dbając o profesjonalizm działania w każdej stworzonej marce.

Zrealizowane kroki milowe spółki

10.2020

 • Rejestracja zmiany firmy na NETSU S.A.

11.2020

 • Zatrudnienie kluczowych osób.

12.2020

 • Podpisanie kluczowej umowy z dostawcą i importerem pomp ciepła.

12.2020

 • Uruchomienie przedsprzedaży pomp pod własną marką NETSU.

12.2020

 • Rozpoczęcie produkcji pomp.

12.2020

 • Budowa działu handlowego i jego struktur.

Od 01.2021

 • Stałe poszerzanie asortymentu: bufory, zasobniki pod marką NETSU.

01.2021

 • Budowa działu inwestycyjnego.

01.2021

 • Otwarcie sklepu internetowego z pompami ciepła pod adresem: netsu.pl/sklep

02.2021

 • Otwarcie salonu sprzedaży pomp ciepła przy ul. Kopernika 6/2 w Katowicach.

03.2021

 • Uruchomienie systemu franczyzowego.

03.2021

 • Podpisanie umów dystrybucyjnych.

Raport Crowdway.pl dotyczący rynku pomp ciepła

W trosce o naszą planetę spółka Crowdway Sp. z o.o. postanowiła wesprzeć sektor produkcji i instalacji przyjaznych środowisku pomp ciepła opracowując raport rynkowy, którego celem jest przybliżenie stosowanych w pompach ciepła technologii, ukazanie obecnej sytuacji rynkowej oraz perspektyw rozwoju branży do roku 2030.

Pobierz raport

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Dyskusja

Komentarze