SYSTEM 3E S.A. to spółka, która tworzy pionierską technologię budowy domów na bazie Elementów 3E z naturalnego surowca – perlitu. Jest to największa rewolucja w budownictwie od 100 lat, polski wynalazek ma szansę zmienić życie ludzi na całym świecie. W 2020 roku do grona Inwestorów 3E dołączył Grzegorz Krychowiak, stając się jednocześnie ambasadorem spółek SYSTEM 3E oraz DOM 3E.

Opatentowana technologia SYSTEM 3E polega na bezspoinowym, szybkim i prostym wznoszeniu ścian z Elementów 3E. Proces ten nie wymaga użycia zaprawy, kleju i dodatkowego ocieplenia. Jest to najcieplejsza, najcieńsza i najbardziej wytrzymała ściana jednowarstwowa dostępna na rynku UE.

SYSTEM 3E S.A. planuje debiut giełdowy do końca 2023 roku. Spółka zawarła już umowę z firmą inwestycyjną oraz doradcą prawnym, tym samym SYSTEM 3E S.A. zamierza rozpocząć działania zmierzające do ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na rynku regulowanym.*

* Dopuszczenie i wprowadzenie akcji na rynku regulowanym będą uzależnione od sytuacji rynkowej oraz dynamiki rozwoju technologii SYSTEM 3E, jak również będzie wymagać spełnienia wymogów wynikających z przepisów prawa i regulacji podmiotu zarządzającego tym rynkiem.

Powiadom mnie o starcie

*prognozowane dane na lata przyszłe są danymi szacunkowymi i mogą nie zostać osiągnięte lub ulec zmianie. Spółka nie gwarantuje osiągnięcia przez nią konkretnych wyników finansowych.

Budowanie nigdy nie było tak proste

SYSTEM 3E to innowacyjna technologia, polegająca na szybkim i prostym wznoszeniu ścian metodą „kilk-klik” z Elementów 3E z perlitu. Przełomem było opracowanie charakterystycznego kształtu dla każdego elementu – przy kształcie grzebienia nawiązano do specyficznego kąta pochylenia stożka Morse’a, uzyskując układ powierzchni samo-kotwiących się. Właśnie dlatego ściany wznoszone są bez§ zaprawy czy kleju – ekologicznie, ekonomicznie i energooszczędnie.

Technologia została opracowana i opatentowana przez polskich wynalazców. SYSTEM 3E jako technologia budowy reprezentuje wiele wartości oraz korzyści dla przyszłych użytkowników. W celu zapewnienia najwyższej jakości i bezpieczeństwa stosowania, a także zgodności z wymogami europejskimi, spółka wprowadziła system zarządzania jakością, który podlega certyfikacji, m.in. znak CE, który pozwala na stosowanie technologii w UE, atest higieniczny czy certyfikat odporności ogniowej.

O innowacyjności i wysokiej konkurencyjności technologii SYSTEM 3E świadczy certyfikat wydany przez Komisję Europejską, będącą instytucją zarządzającą aktywnościami programu ramowego Horizon 2020 w zakresie badań naukowych i innowacji. Certyfikat Seal of Excellence został przyznany za propozycje projektu SMARTSTACK –The first fry stack wall construction system in the world for an organic and 50% faster construction, złożony w ramach Horizon 2020 SME Instrument (grant only and blended finance) konkursu H2020-EIC-SMEInst-2018-2020 dnia 7 października 2020.

Sercem technologii SYSTEM 3E jest perlit, skała pochodzenia wulkanicznego, której złoża występują na całym świecie. Materiał ten jest organiczny, neutralny chemicznie i biologicznie, lekki, ognioodporny, posiada także świetne właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu ściany 3E nie wymagają docieplenia, np. stosowania ropopochodnego styropianu i są paroprzepuszczalne – wyeliminowano ryzyko wystąpienia zjawiska kondensacji wody oraz rozwoju grzybów oraz pleśni. Oznacza to zdrowy i bezpieczny dom.

Ściany 3E można wznosić 365 dni w roku, w każdych warunkach atmosferycznych. Brak konieczności dodatkowego docieplenia pozwala na oszczędność na materiałach budowlanych i redukcję odpadów budowlanych. Prosty sposób budowy nie wymaga wykwalifikowanej ekipy budowlanej, a cały proces przypomina budowę jak z klocków. SYSTEM 3E organizuje cykliczne szkolenia dedykowane wykonawcom w Fabryce 3E w Radomsku lub indywidualne bezpośrednio na budowie.

Obecne rozwiązanie do budowy ścian zewnętrznych w SYSTEM 3E opiera się o 6 głównych rodzajów elementów (z których buduje się około 88% ściany). W zestawie dostępnych jest 38 typów elementów, które wykorzystuje się w zależności od kompleksowości projektu obiektu adaptowanego do technologii 3E.

Elementy powstają w autorskim zakładzie technologicznym SYSTEM 3E zlokalizowanym w centrum Polski – w Radomsku – co przekłada się na przewagi w logistyce. Nowoczesny, zautomatyzowany (6 osób na jednej zmianie) i ekologiczny zakład składa się z hali produkcyjnej, laboratorium, pakowni i magazynu. Fabryka ma potencjał produkcyjny do 500 000 elementów rocznie.

Przykładowe realizacje

Technologię 3E można wykorzystać w projektach domów jednorodzinnych, osiedlach mieszkaniowych, halach magazynowych, budynkach rolnych i gospodarczych, a także jako wypełnienie wysokich konstrukcji. W wyniku stosowania nowoczesnych technologii i metod zarządzania, kompletna budowa domu do stanu deweloperskiego, w zależności od projektu, trwa od 1 do 6 miesięcy. Dzięki technologii SYSTEM 3E budowa domu jest komfortowa, szybka, prosta i w pełni ekologiczna, jak nigdy dotąd.

Przewagi technologiczne produktów 3E

 • SYSTEM 3E oferuje najcieńszą ścianę konstrukcyjną przy zachowaniu parametru współczynnika przenikania ciepła obowiązującego od 2021 roku. Dla klientów oznacza to większą powierzchnię użytkową mieszkania i oszczędności na materiałach budowlanych.
 • Ściany 3E można wznosić 365 dni w roku, w każdych warunkach atmosferycznych. Technologia 3E oszczędza czas na budowie poprzez brak przerw technologicznych dzięki metodzie klik-klik.
 • Element 3E stanowi przegrodę niewymagającą stosowania dodatkowego docieplenia.
 • Stosowanie technologii 3E umożliwia realizację większej liczby budynków rocznie przez tę samą grupę pracowników – 1 m2 ściany powstaje w 4,5 minuty!
 • Ze względu na użycie naturalnych, niepalnych surowców SYSTEM 3E stanowi skuteczną ochronę użytkowników budynku w przypadku pożaru.
 • W połączeniu ze spoiwem mineralnym oraz specjalnie dobranymi dodatkami, ograniczono absorpcję wody przez Element 3E do minimum, dzięki czemu ściany pozostają suche przez cały okres użytkowania.
 • Element 3E wykonany jest z naturalnego perlitu, skały wulkanicznej, odpornej na pleśń i grzyby.
 • Elementy można poddać w 100% recyklingowi, a brak stosowania zaprawy i docieplenia sprawia, że ogranicza się ilość odpadów powstających na budowie i chroni środowisko.
 • Proces produkcji elementów jest ekologiczny: zużycie wody zredukowano trzykrotnie, a emisję CO2 do atmosfery o 84%.

Struktura spółki

W skład grupy SPÓŁKI 3E S.A. wchodzą 2 spółki zależne: DOM 3E REALIZACJE Sp. z o.o., w której spółka jest właścicielem 100% udziałów oraz DOM 3E S.A., w której spółka jest właścicielem 90% akcji. Pozostałe 10% akcji należy do GK 4 POLAND Sp. z o.o.

Spółka DOM 3E S.A. świadczy usługę kompleksowej budowy domu i bierze odpowiedzialność za cały proces budowy w technologii SYSTEM 3E. Klient może liczyć na wsparcie profesjonalistów na każdym etapie – od doradztwa w zakresie wyboru projektu, przez wsparcie w zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji, pozwoleń, prace adaptacyjne i budowę do wybranego stanu (surowy otwarty, surowy zamknięty, deweloperski).

Grupa docelowa i kanały sprzedaży

Ze względu na uniwersalność wykorzystania technologii 3E w budownictwie, oferta kierowana jest zarówno do klientów B2B, jak i B2C.

W segmencie klientów biznesowych celem jest szerokie dotarcie do pracowni architektonicznych, deweloperów i wykonawców, którzy są otwarci na nowe rozwiązania budowlane, pragną wyróżnić swoją inwestycję/projekt ekologicznym charakterem i szukają prostych metod realizacji przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania.

Oferta B2C kierowana jest do klientów indywidualnych, którzy są zainteresowani budową domu lub domku letniskowego i zależy im na wysokiej jakości, ekologii, szybkiej realizacji i ograniczeniu niepotrzebnych kosztów. Ten segment klientów obsługiwany jest przez DOM 3E S.A.

Współpraca z Extradom

Extradom od 1. kwartału 2022 r. rozszerza swoją działalność o sprzedaż usługi budowy domu. DOM 3E będzie jedyną firmą polecaną do realizacji domów o powierzchni powyżej 150 m2. Portal sprzedaje około 20 000 projektów rocznie, z czego aż 12 000 spełnia ten warunek.

Dla DOM 3E oznacza to szansę na podpisanie kilkuset umów na realizację budów w kolejnych latach. Zaufanie, jakim lider sprzedaży projektów w Polsce obdarzył 3E to ogromne wyróżnienie. Współpraca zapewnia także ogromny potencjał medialny, ze względu na holding Wirtualna Polska, który jest właścicielem Extradom. Dla marek 3E oznacza to większą ekspozycję na portalach należących do Grupy Wirtualna Polska.

Potencjał Biznesowy

Długoterminowym celem spółki jest osiągnięcie pozycji lidera rynku budowlanego w Polsce pod względem liczby realizowanych projektów kompleksowej budowy domów. Obecnie baza potencjalnych klientów przekracza 12 000. Szacuje się, że w perspektywie 5 lat w technologii SYSTEM 3E będzie powstawało ponad 500 domów rocznie, co może przełożyć się na przychody na poziomie ok. 300 mln zł rocznie*.

*prognozowane dane na lata przyszłe są danymi szacunkowymi i mogą nie zostać osiągnięte lub ulec zmianie. Spółka nie gwarantuje osiągnięcia przez nią konkretnych wyników finansowych.

Grzegorz Krychowiak – ambasador spółki

Z początkiem 2020 r. Grzegorz Krychowiak dołączył do projektu jako Inwestor SYSTEM 3E S.A. oraz DOM 3E, a także ambasador marek 3E.

Działania promocyjne i edukacyjne

Przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań potrzebna jest odpowiednia komunikacja i edukacja. W kwietniu 2020 r. we współpracy z Filipem Chajzerem oraz Maciejem Kaweckim zrealizowano kampanię promocyjną na kanale „W głowie się nie mieści”. Panowie zaprezentowali Fabrykę 3E, proces produkcji i wybudowali kawałek ściany 3E. Dzięki akcji pozyskano kilka tys. zapytań w ciągu miesiąca oraz nawiązano nowe współprace z liderami branży budowlanej.

Naszym celem jest zapoznanie jak największej liczby osób i partnerów z technologią 3E i korzyściami, jakie za sobą niesie – zarówno z poziomu szybkości i jakości wykonania, jak i ochrony dla środowiska.

 • Dla inwestorów indywidualnych organizowane są dni otwarte. Umożliwiają one przybliżenie technologii i prezentację zalet w realnym miejscu budowy.
 • Dla wykonawców i deweloperów organizowane są certyfikowane szkolenia w fabryce SYSTEM 3E w Radomsku.
 • Prowadzony jest także cykl szkoleń z technologii 3E dedykowany architektom i konstruktorom.

Zespół

Dariusz Lewandowski – Prezes Zarządu SYSTEM 3E

Założyciel i Prezes Zarządu SYSTEM 3E SA. Zarządzał międzynarodowymi koncernami Red Bull oraz TATA w Polsce, jako konsultant PwC oraz Deloitte doradzał korporacjom w zakresie finansów, a także świadczył usługi doradztwa gospodarczego i wprowadzał podmioty na GPW w Warszawie.

Piotr Budnik – Wiceprezes Zarządu SYSTEM 3E

W SYSTEM 3E kieruje działem doradców technicznych odpowiedzialnych za sprzedaż. Odpowiada również za fundraising i przygotowanie strategii ekspansji zagranicznej na rynki europejskie i amerykańskie. Posiada licencję maklera papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego – wiedza z tego obszaru pozwala na efektywne planowanie i analizę otoczenia rynkowego spółki. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, uczęszczał również do Woodberry Forest School, Virginia, USA. Karierę zawodową rozpoczął w oddziale firmy inwestycyjnej First Republic Group w Nowym Jorku.

Katarzyna Kolmus – Członek Zarządu SYSTEM 3E

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Jest adwokatem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i rynku kapitałowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia transakcji inwestycyjnych, sporządzaniu dokumentów informacyjnych, procesu pozyskania kapitału, a także tworzeniu procedur compliance. Jest Certyfikowanym Doradcą w Alternatywnym Systemie Obrotu dla rynku Newconnect i Catalyst GPW w Warszawie. W SYSTEM 3E S.A. jest odpowiedzialna za kompleksową obsługę prawną oraz wsparcie w negocjacjach związanych z zakresem działalności spółki.

dr Patryk Adam Bolimowski – Kierownik R&D i Kontroli Jakości

Wykształcenie techniczne w zakresie chemii oraz materiałoznawstwa zdobywał w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, gdzie w 2017 r. uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Bristolu. Swoje umiejętności doskonalił koordynując projekty badawczo-rozwojowe w zakresie materiałów konstrukcyjnych do zastosowań w przemyśle inżynieryjnym. W Systemie 3E zajmuje się dbaniem o jakość produkowanych elementów i ich doskonaleniem, zapewnieniem zgodności produktu z istniejącymi normami oraz prowadzeniem projektów badawczo-rozwojowych.

mgr inż. Radosław Krzemiński – Główny Projektant Konstrukcji

Konstruktor z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych biurach projektowych. Specjalizuje się w konstrukcjach nadziemnych oraz podziemnych. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przy takich projektach jak: Złote Tarasy, Bulwary Wiślane, Galeria Północna w Warszawie, Marocco Mall w Casablance oraz wiele innych w kraju i zagranicą. W DOM 3E odpowiada za merytoryczne wsparcie z zakresu teorii konstrukcji projektów budowlanych oraz wykonawczych adaptowanych do technologii SYSTEM 3E. Wspiera również prace działu R&D.

inż. Karol Wielczyk – Kierownik Projektów

Absolwent anglojęzycznych studiów inżynierskich na Politechnice Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie. Od początku kariery zawodowej związany z generalnym wykonawstwem obiektów na warszawskim rynku budowlanym. Doświadczenie zawodowe zdobywał przy realizacji projektów biurowych, w tym budowy ROTUNDY PKO BP czy kompleksu biurowego LIXA. W DOM 3E kieruje procesami realizacji inwestycji oraz odpowiada za budowanie relacji z wykonawcami i dostawcami.

Rynek

Rynek nieruchomości w wielu krajach rośnie dynamicznie od lat, a dwucyfrowy wzrost cen domów staje się naturalną koleją rzeczy, szczególnie w Europie, Azji i Pacyfiku oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (źródło).

Szacowana wartość globalnego rynku nieruchomości w 2021 wynosi 2774,45 miliardów dolarów w 2021 r. przy skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) 3,2%. Według prognoz jego wartość ma wzrosnąć z 2687,35 mld USD w 2020 r. do 3717,03 mld USD w 2025 r. (źródło).

Budowa domów w Polsce

W trzech kwartałach 2021 roku oddano do użytkowania 77,9 tys. nowych budynków mieszkalnych, tj. o 18,4% więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Łączna ich kubatura wyniosła 75,8 mln m3 – 11,5% więcej r/r. Budynki jednorodzinne stanowiły 97,4% wszystkich budynków przekazanych do eksploatacji.

W pierwszych trzech kwartałach 2021 roku przekazano do eksploatacji 16,6 tys. nowych budynków niemieszkalnych oraz rozbudowano 1,7 tys. Łączna powierzchnia użytkowa nowych i rozbudowanych budynków niemieszkalnych wyniosła 10,5 mln m2, o 12,7% mniej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Pod względem powierzchni przekazanej do eksploatacji przeważały budynki przemysłowe i magazynowe (46,7%) (źródło).

W duchu ekologii

O zrównoważonym budownictwie w Polsce mówimy od dawna, jednak najczęściej w odniesieniu do budownictwa komercyjnego. Od kilku lat dotyczy ono także sektora mieszkaniowego, w którym coraz większą rolę odgrywa ekologia. Głównym celem budownictwa ekologicznego, które jest elementem zrównoważonego rozwoju, jest mocne ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka (źródło). Na rynku coraz więcej producentów materiałów budowlanych oferuje rozwiązania eko, które pozwalają na stworzenie domu z dbałością o środowisko naturalne (źródło).

Chcesz wiedzieć więcej o naszej technologii i planach na przyszłość?

Pobierz prezentację (300 mb)

Dyskusja