CanPoland SA

Firma farmaceutyczna z polskim kapitałem na rynku medycznej marihuany!

CanPoland SA to pierwsza firma farmaceutyczna z polskim kapitałem prowadząca handel międzynarodowy medyczną marihuaną oraz uruchamiająca w Polsce zakład produkcyjny do wytwarzania medycznej marihuany. Spółka prowadzona jest przez doświadczony zespół ekspertów, posiada inwestora branżowego z Grupy Pelion (właściciela m.in. sieci aptek Dbam o Zdrowie czy drogerii Natura) i już w przyszłym roku planuje debiut na rynku New Connect. Już wkrótce będziesz mógł stać się jej częścią!

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Przewagi konkurencyjne i atuty spółki CanPoland SA:

 • CanPoland SA jako firma farmaceutyczna w przeciwieństwie do firm z branży upraw działa na już uregulowanym rynku obrotu farmaceutykami.
 • Spółka pozyskała branżowego inwestora TT Pharma Sp. z o.o. należącego do Grupy Pelion – właściciela m.in. 1000 aptek sieci Dbam o Zdrowie, 300 Drogerii Natura i 470 aptek w Litwie.
 • Dystrybucja produktów (m.in. medyczna marihuana i suplementy z CBD) będzie w pierwszej kolejności realizowana za pośrednictwem własnej hurtowni oraz przy współpracy z partnerami i inwestorami.
 • Wg stanu na grudzień 2020 roku firma posiada ponad 30 osób wykwalifikowanego personelu.
 • Spółka dysponuje zezwoleniami na obrót medyczną marihuaną w Polsce oraz sprzedaż zagranicznym odbiorcom.
 • Spółka ma podpisane 3 umowy dostaw surowca do produkcji medycznej marihuany z UE, Kanady i Afryki, zabezpieczające ciągłość dostaw.
 • CanPoland SA zaprojektowała i kończy produkcję unikalnej w skali światowej, hybrydowej maszyny do wytwarzania medycznej marihuany, która jest w stanie wytwarzać farmaceutyki zarówno w postaci kwiatów, jak i olejów w jednym ciągu technologicznym.
 • Spółka ma doświadczenie w uprawie konopi włóknistej. W roku 2020 zebrała ok. 50 ton biomasy uprawianej na obszarze 15 ha.
 • Jeszcze w 2021 roku spółka planuje osiągnąć rentowność przy przychodach na poziomie 12 mln zł.

p

Metaforycznie można powiedzieć, że CanPoland SA zbudował wysokiej jakości „pojazd wyścigowy”, który ma dostęp do „toru rajdowego” i sukcesu pozostało już tylko zatankowanie i przetransportowanie pojazdu na tor.

Zbigniew Pisarski
Założycieli i Przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland SA

p

Cele biznesowe planowane do realizacji w roku 2021 ze środków pozyskanych w ramach kampanii crowdinvestingowej:

p

p

Wejście na rynek New Connect

CanPoland SA w ciągu ok. 18 miesięcy od zakończenia emisji crowdinvestingowej planuje wprowadzić swoje akcje do obrotu na rynek New Connect (Q2/Q3 2022), dając dotychczasowym inwestorom płynność w obrocie kapitałem zainwestowanym w Spółkę. Wejście na giełdę jest planowane w celu zapewnienia płynności akcji, a także poszerzenia możliwości dalszego pozyskiwania kapitału na rozwój Spółki, szczególnie w świetle liberalizującego się światowego rynku obrotu produktami z konopi. Zakładamy, że prawodawstwo w tym zakresie pojawi się jeszcze w 2021 roku.

p

Inwestor branżowy oraz joint-venture

Zawarcie umowy inwestycyjnej

W roku 2020 inwestorem spółki została TT Pharma Sp. z o.o. należąca do Grupy Pelion – Grupa Pelion działa na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Łącznie w skład Pelion SA wchodzi ponad 160 spółek zależnych. Nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności przedsiębiorstwa pełni spółka holdingowa Pelion SA. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 8,5 tys. osób i osiąga roczne skonsolidowane przychody ze sprzedaży przekraczające 7,6 mld zł. W ramach grupy funkcjonują między innymi: Polska Grupa Farmaceutyczna (hurtownia farmaceutyczna), 1000 aptek sieci Dbam o Zdrowie, 350 drogerii Natura oraz 470 aptek w Litwie.

Joint-venture

Spółka, dążąc do realizacji strategii wertykalnej organizacji biznesu (od upraw do sprzedaży) w lutym 2020 roku pozyskała inwestora kanadyjskiego (ICC), który wywodzi się z branży konopnej i jest zainteresowany rozpoczęciem upraw medycznej marihuany w Polsce, gdy to tylko będzie zalegalizowane. Spółka ICC wniosła do utworzonego joint-venture 2 mln zł, obejmując 50% udziałów w spółce córce CanPoland – The Health Company Poland Sp. z o.o.. Pozostałe 50% udziałów należy do CanPoland SA. Dotychczas w ramach spółki The Health Company Poland Sp. z o.o. powstała marka Hemp Cloud oferująca m.in. ekstrakty z konopi siewnych: https://hempcloud.pl/.

p

p

Zespół

Bartłomiej Wasilewski
Współzałożyciel i Prezes Zarządu CanPoland SA

Farmaceuta i przedsiębiorca. Założyciel Vaxilab sp. z o.o. sp. k., firmy logistycznej z własną infrastrukturą magazynową wyspecjalizowaną w przemyśle farmaceutycznym. Posiada ponad 4 lata doświadczenia w realizacji i wdrożeniach projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych ze środków UE na łączną kwotę ponad 6 mln zł. Przez 6 lat kierownik działu leków psychotropowych i odurzających w hurtowni weterynaryjnej Polwet-Centrowet sp. z o.o. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zbigniew Pisarski
Założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland SA

Przedsiębiorca i społecznik. Prezes Zarządu i współwłaściciel firmy Terplast Nowe Technologie (TNT), spółki będącej właścicielem m.in. firmy Agropoli sp. z o.o. – polskiego lidera produkcji przędzy z polipropylenu. Mieszkając w Los Angeles na przełomie 2018/2019 prowadził badania nad rozwojem amerykańskiego i kanadyjskiego rynku medycznej marihuany, co doprowadziło do powstania firmy CanPoland SA. Absolwent Uniwersytetu Wiedeńskiego oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską.

p

p

p

Medyczna marihuana

W 2021 roku planujemy wprowadzenie trzech produktów z linii medycznej marihuany.

p

p

p

Rynek

Rynek konopi w Polsce a miejsce CanPoland SA

Rynek konopi w Polsce dynamicznie się rozwija, jednak w przypadku medycznej marihuany jest wciąż na etapie początkowym, co stanowi dla nas ogromną szansę. Nieustanna praca nad rozwojem firmy i posiadanie w gronie inwestorskim lidera dystrybucji farmaceutycznej w Polsce pozwala liczyć na zajęcie znacznej części rynku przez CanPoland SA. Analizując działanie konkurencji oceniamy – przy ostrożnych założeniach – że w ciągu 2 lat Spółka będzie jednym z trzech największych producentów medycznej marihuany w Polsce, w tym pierwszą z firm z polskim kapitałem. Spółka ma realną szansę stać się największym producentem medycznej marihuany w Polsce w ciągu 3-4 lat.

p

Masz pytanie do spółki? Już teraz może umówić się na spotkanie z jej założycielami przy pomocy komunikatora Zoom.

p

Historia

Zrealizowane kroki milowe:

 • Grudzień 2019 – zakończenie prac adaptacyjnych w budynkach przewidzianych na działalność hurtowni farmaceutycznej.
 • Styczeń-listopad 2020 – zawarcie umów na import do Polski surowca do produkcji medycznej marihuany z partnerami z Holandii, Kanady, Portugalii i RPA.
 • Luty 2020 – uzyskanie zezwolenia na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej.
 • Kwiecień 2020 – uzyskanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (medyczna marihuana).
 • Sierpień 2020 – realizacja pierwszej transakcji obrotu medyczną marihuaną, łącznie w 2020 r. sprzedaliśmy medyczną marihuanę za kwotę ok. 1 mln PLN.
 • Sierpień 2020 – uzyskanie zezwolenia na wytwarzanie lub import produktu leczniczego.
 • Październik 2020 – odebranie z Japonii wagi kombinacyjnej służącej do odważania kwiatów konopi z precyzją farmaceutyczną. Waga jest kluczowym elementem zbudowanej na nasze zamówienie zautomatyzowanej linii do produkcji medycznej marihuany. Maszyna nasza jest unikalna na skalę światową, gdyż daje możliwość w jednym ciągu technologicznym wytwarzać produkty zarówno z kwiatów, jak i olejów.
 • Listopad 2020 – uzyskanie pełnej gotowości do przepakowywania leków oraz pakowania suplementów diety i rozpoczęcie realizacji pierwszych zleceń. Ta gałąź biznesowa jest elementem dywersyfikacji źródeł przychodów firmy. Ten sam zespół może obsługiwać zlecenia na przepakowani jak i w wytwórni dając jego optymalne wykorzystanie.
 • Grudzień 2020 – zakończenie testów na kwiatach na zautomatyzowanej linii do produkcji medycznej marihuany.
 • Styczeń 2021 – oddanie do użytku „clean roomu” – pomieszczenia o kontrolowanych parametrach środowiskowych, w szczególności zanieczyszczeń typu: pył, kurz, bakterie, opary chemiczne, które używane będzie jako miejsce do wytwarzania w sposób manualny i zautomatyzowany surowca farmaceutycznego z konopi potocznie nazywanego medyczną marihuaną.

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

p

Dyskusja