O Crowdway

 

Crowdway jest jedną z największych w Polsce platform crowdfundingu inwestycyjnego (equity crowdfunding).

Na swoim koncie ma zakończone sukcesem wsparcie emisji w ramach społecznościowego pozyskiwania kapitału na rozwój projektów start-upowych i spółek szybkiego wzrostu. Działa od 2015 r.  Dotychczas zrealizowała kampanie na łączną kwotę ponad 9 mln zł, a wraz z markami Doctor Brew, Bivrost i Lovely pobiła rekordy crowdfundingu udziałowego w Polsce.

Crowdway wspiera rozwój projektów i firm o różnej skali działalności: od start-upów, early stage, przez dojrzalsze, dynamicznie rosnące biznesy, po projekty pożyteczne dla społeczności. Przygotowuje się również do rozwoju projektów nieruchomościowych. Platforma należy do Crowd Ventures Sp. z o.o.

Zasady działania

Platforma proponuje inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym zaangażowanie w wysokiej jakości aktywa inwestycyjne w trzech liniach portfelowych: Dynamika (projekty w fazie dynamicznego wzrostu), Stabilność (produkty nieruchomościowe stabilnego zwrotu), Innowacje (start-upy, seedy).

Crowdway proponuje możliwość finansowania, a jednocześnie zaangażowania w projekty na jeden z trzech sposobów: udziałowy, nieudziałowy i dłużny.

Crowd Ventures Sp. z o.o.

Crowd Ventures Sp. z o.o., właściciel platformy Crowdway, powstała w 2015 r. z inicjatywy Piotra Apanasowicza i Bartosza Mazurka. Początkowo, przez ponad 2 lata wspierała start-upy w pozyskiwaniu kapitału na rozwój.

Pod koniec maja 2018 r. spółka Crowd Ventures została przejęta przez Jakuba Niestroja. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.

Nowy właściciel spółki i platformy Crowdway rozwija jej działalność w zakresie kampanii crowdfundingowych wspierających rozwój startupów, a jednocześnie rozszerza jej profil o przedsięwzięcia na etapie szybkiego wzrostu oraz inwestycje stabilnego zwrotu, oparte m.in. na produktach nieruchomościowych.