Najważniejsze pytania i odpowiedzi – dla Inwestora

Najważniejsze pytania i odpowiedzi – dla Inwestora

W jaki sposób mogę zainwestować?

Zakup akcji oraz udziałów w ramach kampanii jest bardzo prosty:
1. Zapoznaj się ofertą, która dotyczy propozycji sprzedaży akcji lub udziałów.
2. W przypadku podjęcia decyzji o inwestycji, kliknij “Kup teraz”, aby rozpocząć proces zakupu.
3. Zdefiniuj liczbę akcji lub udziałów, które chcesz zakupić i upewnij się, że ich liczba i kwota do zapłacenia są poprawne.
4. Następnie wypełnij formularz zapisu.
5. Po poprawnym wypełnieniu wszystkich pól zostaniesz przekierowany/a do płatności z wykorzystaniem operatora płatności.
6. Dokonaj płatności i oczekuj na wiadomość e-mail z potwierdzeniem transakcji.
Uwaga! W przypadku zakupu udziałów w jednej z wiadomości zostaną przesłane dokumenty wraz z instrukcją, z którymi należy się wybrać do notariusza, a podpisane pełnomocnictwo przesłać kurierem lub pocztą na adres podany w instrukcji. Aby otrzymać udziały należy przejść wszystkie kroki w formularzu, dokonać płatności oraz podpisać dokument u notariusza, a następnie przesłać go na wskazany adres. W innym wypadku zakup będzie uznany za nieważny.

Czy proponowany sposób płatności jest bezpieczny?

Proces przekazywania i przechowywania środków odbywa się za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu gwarantującego bezpieczeństwo płatności – Tpay. Płatności możesz dokonać również poprzez zwykły przelew bankowy bezpośrednio na konto spółki.

Jak mogę sprzedać akcje?

Zakupione akcje możesz sprzedać dowolnej osobie fizycznej na podstawie umowy cywilno-prawnej. Jeżeli w przyszłości spółka zdecyduje się na debiut na giełdzie, zyskasz możliwość sprzedaży akcji w obrocie giełdowym. Dodatkowo, akcje uprawniają Cię do otrzymania dywidendy, jeżeli spółka podejmie decyzję o jej wypłacie.

Czy inwestycja wiąże się z ryzykiem?

Tak. Inwestycja wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Oznacza to, iż występuje ryzyko utraty części lub całości zainwestowanych środków.