Etno Cafe S.A.

 • Cel5 000 000,00 zł
Do zakończenia kampanii

  Espresso

  Inwestycja
  od 390,00 zł
  do 1 990,00 zł

  Pakiet obejmuje:
  akcje spółki,
  karta mojeetno,
  5szt. Cold Brew Coffee

  Americano

  Inwestycja
  od 2 000,00 zł
  do 19 999,00 zł

  Pakiet obejmuje:
  akcje spółki,
  karta mojeetno,
  25szt. Cold Brew Coffee,
  Cafeman - 150zł

  Latte

  Inwestycja
  od 20 000,00 zł
  do 199 999,00 zł

  Pakiet obejmuje:
  akcje spółki,
  karta mojeetno,
  25szt. Cold Brew Coffee,
  Cafeman - 500zł

  Duży Przelew

  Inwestycja
  od 200 000,00 zł

  Pakiet obejmuje:
  akcje spółki,
  karta mojeetno,
  25szt. Cold Brew Coffee,
  Cafeman - 3000zł

  Tobie także przynajmniej raz w życiu zamarzyło się mieć swoją kawiarnię? Dobrze to rozumiemy. Nam zamarzyło się do tego mieć własną palarnię kawy. W trzy lata po tym, jak sprowadziliśmy z Afryki pierwszy worek z ziarnem, mieliśmy już jedno i drugie. Od tamtej pory minęły kolejne trzy lata. Staliśmy się najbardziej dynamiczną siecią kawiarni w Polsce, a nasza palarnia – czołowym producentem kraftowej kawy. Do tego mamy własny browar kawowy do produkcji Cold Brew, o którym nawet nie zdążyliśmy zamarzyć. Co czeka nas za trzy lata? Wiele zależy od Ciebie.

  Nie byłoby sukcesu Etno Cafe, gdyby nie Ty i dziesiątki tysięcy innych ludzi, którzy w nas uwierzyli, polubili nasze wnętrza, naszych baristów i kawy wypalane przez naszych roasterów.

  Dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą tym sukcesem. Do tej pory zaufało nam już ponad 100 różnych inwestorów. Teraz czas na to, byśmy razem pobili crowdfundingowy rekord Polski.

  A gdyby Etno było Twoje?
  2012

  4 kumpli ze studiów, w tym Etiopczyk wpada na pomysł, by sprowadzać kawę z Etiopii do Polski.

  Kawa Etno Cafe

  2013

  Powstaje palarnia kawy we Wrocławiu.

  Palarnia kawy Etno Cafe

  2015

  Pierwsza kawiarnia – kultowy Okrąglak we Wrocławiu.

  Etno Cafe Okrąglak

  2016

  Moda na Cold Brew dociera z USA do Polski, rusza nasz Browar Kawowy.

  Cold Brew Coffee Etno Cafe

  Od 2016

  Budujemy największą polską sieć kawiarni. Mamy ich już 14, 15, 16…

  Metody parzenia kawy

  TU I TERAZ

  Zainwestuj w Etno Cafe, i wykrój swój kawałek tortu. Poczuj jak smakuje kawa we własnej kawiarni.

  Zainwestuj w Etno Cafe

  Czym jest Etno Cafe?

  Etno Cafe to polska sieć kawiarni, których sercem jest własna, rzemieślnicza palarnia kaw Etno Cafe i Wroasters, browar kawowy Cold Brew Coffee oraz ludzie, którzy nas otaczają.

  Co wyróżnia nas od innych?

  Przede wszystkim synergia którą tworzy unikalne połączenie palarnii kawy, browaru kawowego i kawiarni. Na każdym polu szukamy swojej niszy. Mamy kawy ziarniste z segmentu premium i specialty, jesteśmy jedynym producentem cold brew na większą skalę, a w obszarze kawiarni mostem łączącym świat wielkich sieci kawowych i niezależnych kawiarni.

  Nasz zespół

  Zespół

  Zarząd

  zarzad-tomasz-nietubyc
  Tomasz NietubyćPrezes zarządu ETNO CAFE S.A. i Cafeway sp. z o.o. – zarządza spółką i wspomaga jej funkcjonowanie odpowiadając za dobór kluczowej kadry w Projekcie. Doświadczony manager w strukturach korporacyjnych szczególnie w zakresie HR oraz relacji inwestorskich. Doświadczenia w zarządzaniu przedsięwzięciami polskimi jak i międzynarodowymi z różnych sektorów przekłada na rozwój Grupy Etno Cafe. Współzałożyciel Hamda Trade sp. z o.o., właściciela marki Etno Cafe.
  zarzad-lukasz-mrowinski
  Łukasz MrowińskiCEO, członek zarządu ETNO CAFE S.A., prezes zarządu Cafeway Investors S.A., Hamda Trade sp. z o.o., Cold Brew sp. z o.o. W branży kawowej od 2012. Wcześniej przez 12 lat prawnik, doradca podatkowy (m.in. KPMG Europejski Fundusz Leasingowy S.A.), współzałożyciel Hamda Trade sp. z.o.o. (właściciela marki Etno Cafe). Członek Rady Związku Pracodawców HoReCa (zphoreca.pl).

  Zespół zarządzający

  zespol-zarzadzajacy-marcin-wower
  Marcin WowerDyrektor Finansowy Etno Cafe S.A. Manager z 23 letnim doświadczeniem, w tym jako dyrektor finansowy, członek zarządu spółek produkcyjnych i handlowych głownie z portfela funduszy Private Equity. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu finansami firm, tworzeniu strategii firm, budowania zespołów i ich zarządzaniu. W Etno Cafe od początku 2016 r.
  zespol-zarzadzajacy-marcin-ruznarczyk
  Marcin RusnarczykDyrektor Sprzedaży Hamda Trade sp. z o.o. Swoje doświadczenie w branży kawowej zdobywa od 2003 r. Były manager pierwszej kawiarni Green Coffee (obecnie Green Caffe Nero). Szef Działu Szkoleń w Strauss Cafe Poland, gdzie przeszkolił ponad 5000 baristów i aktywnie wspierał sprzedaż w kanale KA. Posiada m.in. tytuł Mistrza Polski Baristów i Sędziego Międzynarodowego WBC. W Etno Cafe od 2015.
  zespol-zarzadzajacy-karolina-kuganda
  Karolina KugandaDyrektor Marketingu, od 7 lat w branży reklamowo-marketingowej. Strategicznie wspierała m.in. marki Nordea, MK Cafe, Maspex, Bakomę, dla których przygotowywała strategię: pozycjonowania, repozycjonowania i komunikacji. Dla mniejszych marek planowała i wdrażała całościową strategię wejścia na rynek polski i zagraniczny. Autorka uznanej przez branżę (Food Business Awards, Sweets&Cofee Awards) strategii Etno Cafe.
  zespol-zarzadzajacy-zbigniew-dolata
  Zbigniew DolataDyrektor ds. rozwoju ETNO CAFE S.A. Ekspert w zakresie optymalizacji procesów i wdrażania narzędzi operacyjnych poprawiających zyskowność w sieciach gastronomicznych. Posiada 15- letnie doświadczenie w prowadzeniu kluczowych lokali dla Spółki AmRest (KFC, Pizza Hut). Ostatnie 3 lata przed Etno Cafe dyrektor w sieci Pijalni Czekolady E.Wedel. W Etno Cafe od początku 2015 r.
  Rada nadzorcza
  Piotr RybickiPrzewodniczący Rady Nadzorczej, od 2001 roku aktywnie pełni funkcje w radach nadzorczych i komitetach audytu spółek giełdowych, spółek z udziałem Skarbu Państwa, spółek komunalnych oraz rodzinnych. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Twórca i redaktor naczelny portalu nadzorkorporacyjny.pl.
  Maciej GnyszkaCzłonek Rady Nadzorczej, przedsiębiorca, twórca Towarzystw Biznesowych S.A., Pracowni Synergii sp. z o.o. i pionier polskiego fundraisingu przez Gnyszka Fundraising Advisors. Jako akcjonariusz wspiera rozwój takich marek jak Marie Zelie S.A., ExChord S.A. Współorganizator polskich edycji seminarium Miracles of Capital. Autor książek m.in.: „Fundraising. Pierwszy polski praktyczny przewodnik”.
  Tomasz JelonekCzłonek Rady Nadzorczej, członek międzynarodowej organizacji MDRT (Million Dollar Round Table). Jest specjalistą od złożonych procesów pozyskiwania kapitału własnego oraz dłużnego, w tym w formie emisji obligacji oraz akcji o łącznej wartości przekraczającej miliard złotych. Członek zarządów i rad nadzorczych spółek z kapitałem polskim i zagranicznym.
  Tomasz SuchowierskiCzłonek Rady Nadzorczej, specjalizuje się w sprawach finansowych i zarządzania ogólnego, zarówno spółek publicznych, jak i z kapitałem prywatnym. Posiada doświadczenie zdobyte w USA oraz w spółkach europejskich, m.in. w AMREST Holdings NV, SFINKS Polska S.A., TOYA S.A., NEONET S.A., gdzie pełnił funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu odpowiadając m.in. za debiuty giełdowe.

  Nasze produkty

  Kawa Etno Cafe
  Kawa z segmentu premium Etno Cafe
  kawa-etno-logoETNO CAFE – KAWY PREMIUM
  100% Arabika, wypalana metodą mistrzowskiego palenia, dla Klientów poszukujacych produktów wysokiej jakości, z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dla świadomego Klienta.POTENCJAŁ ROZWOJU PRODUKTU
  Szeroki zakres kanałów dystrybucji (B2B, B2C, e-commerce).kawa-etno-cafe-waga
  Kawa Wroasters
  Kawa z segmentu speciality Wroasters
  kawa-wroasters-logoWROASTERS – KAWY Z SEGMENTU SPECIALITY
  100% Arabica, kawy z segmentu speciality, krótkie, limitowane serie. Przeznaczone dla koneserów kawy, eksperymentujących z nowymi aromatami i smakami, głównie do użycia przy tzw. alternatywnych metodach parzenia kawy.POTENCJAŁ ROZWOJU PRODUKTU
  Dynamicznie rosnący rynek kawy speciality w Polsce.kawa-wroasters-ziarno
  Cold Brew Coffee
  Cold Brew Coffee Etno Cafe
  coldbrew-logoCOLD BREW COFFEE
  Cold Brew Coffee produkowana w trzech wersjach smakowych (classic, orange, apple), pierwszy tego typu produkt na polskim rynku. Napój opracowany z myślą o konsumentach szukających alternatyw dla napojów energetycznych.POTENCJAŁ ROZWOJU PRODUKTU
  Dalszy rozwój pozycji lidera na polskim rynku.kawa-coldbrew-dolar

  Nasz rozwój

  W zeszłym roku osiągnęliśmy rekord w ilości sprzedaży kraftowej kawy ziarnistej, nasza palarnia wypuściła na rynek w jednym miesiącu 9 ton świeżo wypalonych ziaren. Cold Brew Coffee pojawiło się na półkach ogólnopolskiej sieci stacji benzynowych! Etno Cafe zwyciężyło w konkursie o skali europejskiej CEE Retail Real Estate Awards, w kategorii “Coffeeshop Retailer (rynek Europy Środkowo – Wschodniej), a także w konkursach na skalę kraju, np. Sweets&Coffee Awards oraz Food Business Awards. Jesteśmy w 100% polskim producentem i polską marką kawową!

  05.2015 – 1 lokalizacja
  05.2016 – 1 lokalizacja
  05.2017 – 8 lokalizacji + 1 kawiarnia partnerska
  05.2018 – 15 lokalizacji + 1 kawiarnia partnerska
  08.2018 – 16 lokalizacji + 1 kawiarnia partnerskaPLAN OTWARĆ:2018WARSZAWA
  Etno Cafe Port Praski
  WROCŁAW

  Etno Cafe Wroclavia II
  2019WARSZAWA
  Etno Cafe Art-Norblin
  Etno Cafe Warszawa Centrum II

  Inne w procesie negocjacji

  Lokalizacje kawiarni Etno Cafe

  Zmieniamy kawowy rynek

  Zainwestuj w Etno Cafe
  Etno Cafe to polska marka, która podbija rynek.

  • Wzrost sprzedaży o 75% rocznie w latach 2013-2018.
  • Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży produktów Etno Cafe we własnych kawiarniach, których liczba oczywiście rośnie, ale kawa z wrocławskiej palarni jest coraz bardziej pożądana.
  • Cold Brew Coffee pojawiło się na półkach sprzedaży ogólnopolskiej sieci stacji benzynowych BP, to już nie jest niszowy produkt dostępny w wybranych kawiarniach, a alternatywa dla słodkich energetyków.
  • W marcu 2018 obrót sieci kawiarni Etno Cafe po raz pierwszy osiągnął poziom 1 miliona złotych.
  • Kawiarnie Etno Cafe zyskują ciągle na popularności, w ciągu ostatniego półtora roku odwiedziło nas ponad 1 200 000 klientów.
  • W grudniu 2017 osiągnięto rekord w ilości sprzedaży kawy ziarnistej, palarnia Etno Cafe wypuściła na rynek 9 ton świeżo wypalonych ziaren.
  • Krzysztof Szkutnik, roaster Etno Cafe, uzyskał prestiżowy tytuł licencjonowanego „Q Arabica Grader’a” przyznawany przez Coffee Quality Institute w Kaliforni (jako drugi pracujący na codzień w polskiej palarni, a piąty w ogóle w Polsce). Jest to jedna z najwyższych kwalifikacji w świecie kawy, a ściśle w zakresie oceny jej jakości.
  • Etno Cafe zwyciężyło w konkursie CEE Retail Real Estate Awards o skali europejskiej, w kategorii “Coffeeshop Retailer (rynek Europy Środkowo – Wschodniej)”, w ścisłym finale pokonaliśmy dwie największe w Polsce sieci kawiarni: Starbucks i Costa Coffee.
  • Jaki jest nasz rekord? 493 transakcji w ciągu dnia, 633 kaw sprzedanych w tym dniu, a do nich 186 porcji ciasta. Kto stoi za tym sukcesem? Etno Cafe Wroclavia!

  Trendy

  Rynek Cold Brew Coffee w USA urósł o 730% w latach 2011-2017. Rynek całej kategorii kawy gotowej do spożycia („Ready to Drink Coffee”) w USA jest wyceniany na 2 miliardy USD i ma osiągnąć wartość 3,6 miliarda USD do 2020 r. W tym samym okresie rynek światowy w tym obszarze osiągnie wartość 18 miliardów USD (zgodnie z informacjami firmy badawczej Mintel oraz Euromonitor International). Rynek europejski w tym obszarze jest opóźnioney około o 2-3 lata, ale zgodnie z raportem Google ciągle się rozwija.

  Przyszłość

  Celem strategicznym ETNO CAFE jest stworzenie do 2020 r. polskiej marki kawowej nr 1 w sektorze premium – dynamicznie rozwijającym się obszarze rynku. Stawiamy na synergię pomiędzy naszymi wszystkimi gałęziami biznesu. Wspomniany cel zostanie osiągnięty, gdy marka osiągnie wartość 100-120 mln PLN.

  Na co przeznaczymy środki z emisji akcji?

  • Rozwój browaru kawowego i sieci sprzedaży Cold Brew Coffee
  • Rozwój sieci kawiarni do ok. 20 na koniec 2018 roku
  • Rozwój infrastruktury produkcyjnej palarni kawy

  Co możesz zyskać?

  W ciągu najbliższego roku planujemy debiut na giełdzie. To oznacza, że kupione przez Ciebie akcje trafią do publicznego obrotu papierów wartościowych. Będziesz mógł je sprzedać, kiedy tylko uznasz, że zysk jest wystarczająco duży, albo poczekać na moment, kiedy ich wartość wzrośnie. Przy zakupie akcji dajemy Ci też tzw. opcję put, czyli możliwość odsprzedaży zakupionych akcji z 30-procentowym zyskiem po 36 miesiącach. Sam decydujesz, czy wybierasz gwarantowany zysk, czy – w momencie wejścia na giełdę – opcję obrotu swoimi akcjami zgodnie z mechanizmami giełdowymi. Szczegółowe regulacje obowiązywania opcji znajdziesz w memorandum.

  Co jeszcze możesz zyskać?

  Jest wiele projektów, w które inwestowanie może się opłacić. Ale tak samo jak Ty, wiemy dobrze, że zysk to zaledwie czubek góry lodowej. Od samego początku myślimy nie tylko o tym, ILE, ale przede wszystkim JAK i z KIM. Wybraliśmy cierpliwy, kraftowy wypał zamiast masowej sprzedaży przeciętnej kawy. Teraz prosimy Cię o wsparcie, dzięki któremu efekt naszej pracy dotrze do większej liczby ludzi myślących podobnie.

  Kiedy kupujesz kawę, kupujesz ją dlatego, że jest dobra, lepsza niż w kawiarni albo sklepie za rogiem, nie dlatego, by dostać szybki zastrzyk energii za małe pieniądze. Wiemy, że dbając o jakość, jesteśmy na dobrej drodze, by stać się najlepszą marką kawową w Polsce. Twoje wsparcie może nam w tym bardzo pomóc. Inwestując dzisiaj, dostajesz kawałek naszej kawiarni, naszej palarni i browaru kawowego. Ale także coś, co bardzo ciężko wyrazić liczbami – satysfakcję z bycia częścią projektu, który wyraża to, co dla Ciebie ważne.
  Dołącz do społeczności akcjonariuszy Etno Cafe i zmieniaj z nami świat kawy w Polsce.

  Teraz czas na to, byśmy razem pobili crowdfundingowy rekord Polski! Zobacz jak możesz nam pomóc.

  Pakiety inwestorskie Etno Cafe

  Pakiet Espresso Etno CafePakiet Americano Etno CafePakiet Latte Etno CafePakiet Duży Przelew Etno Cafe
  karta “mojeetno”*++++
  Cold Brew Coffee5 szt.25 szt.25 szt.25 szt.
  Cafeman:150 zł500 zł3 000 zł
  *karta upoważnia do 15% zniżki na produkty kawowe (kawa serwowana na miejscu, kawa paczkowana, Cold Brew Coffee)
  dostępne w kawiarniach Etno Cafe oraz w sklepie internetowym sklep.etnocafe.pl

  Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do szczegółowych danych kampanii.

  Po wypełnieniu zostaniesz przekierowany na stronę domu maklerskiego.

  *
  *
  *
  *

  Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Walońskiej 7/66. Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów marketingowych. Odbiorcami tych danych mogą być tylko i wyłącznie firmy, które wspierają Crowd Ventures Sp. z o.o w zakresie funkcjonowania systemów informatycznych. Podstawą przetwarzania danych jest usprawiedliwiony cel administratora danych jakim jest marketing bezpośredni. Państwa dane osobowe będą przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Posiadają Państwo prawo do:

  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania a także do przenoszenia swoich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego (GIODO/PUODO);
  Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do zapisania się do usługi NEWSLETTER. Ze szczegółowymi zasadami dotyczącymi przetwarzania Państwa danych osobowych można zapoznać się w dokumencie POLITYKA PRYWATNOŚCI. Wszelkie zapytania oraz oświadczenia w zakresie ww. praw należy kierować do:

  Dane kontaktowe administratora danych:
  Crowd Ventures Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (50-413) przy ul. Walońskiej 7/66
  ado@crowdway.pl

  Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:
  crowdway@inspektor-danych.info

  Po rejestracji zostaniesz przekierowany na stronę domu maklerskiego, gdzie poznasz wszystkie szczegóły i będziesz miał możliwość zakupu akcji.

  Materiały zamieszczone na niniejszej stronie internetowej mają wyłącznie charakter promocyjny, zostały opracowane i zamieszczone przez emitenta. Całkowitą odpowiedzialność za publikowane treści zarówno za ich jakość jak i rzetelność ponosi Emitent. Wobec braku obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego, jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie oraz o Publicznej Ofercie Akcji serii D jest Memorandum Informacyjne Akcji serii D dostępne w wersji elektronicznej na stronach internetowych Emitenta: www.etnocafe.pl www.etnocafegroup.com oraz Oferującego: www.dmcp.com.pl.