Film RÓJ S.A.

ZAINWESTUJ W FILM!

Zostań producentem thrillera z gwiazdorską obsadą: Roma Gąsiorowska, Eryk Lubos. Stań się częścią ekipy odpowiedzialnej za cały proces powstawania filmu: od pierwszego klapsa, po wprowadzenie do dystrybucji. Rozwijaj z nami polskie kino!

Powiadom mnie o starcie

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.

Zapowiedź

Już wkrótce będziesz mógł stać się częścią ekipy filmowej, która wyprodukuje thriller z gwiazdorską obsadą i utalentowanym reżyserem. Celem kampanii będzie sfinansowanie produkcji, a dla Inwestorów – poza planowanym zwrotem z inwestycji – producenci przewidują szereg benefitów, m.in. obecność na planie filmowym, oficjalnej premierze i wiele innych!

W rolach głównych wystąpią popularni aktorzy najwyższej próby: Roma Gąsiorowska oraz Eryk Lubos!

p

p

O filmie RÓJ

Od kilku dekad thriller jest najchętniej oglądanym gatunkiem filmowym. RÓJ to mocna, trzymająca w napięciu opowieść, zamknięta w artystycznej formie. Projekt nastawiony jest na sukces komercyjny, a jego solidny fundament stanowią: wysoko oceniony scenariusz, utalentowany reżyser oraz doskonała obsada aktorska. Pełnometrażowy format umożliwi szerokie możliwości dystrybucji – od kin, poprzez VOD, kończąc na emisji telewizyjnej oraz platformach takich jak Netflix. Oryginalność historii, precyzyjna struktura scenariusza, wysokie walory wizualne i wykorzystana technologia produkcji sprawią, że film RÓJ na długo pozostanie w pamięci widzów!

p

Twórcy

Bartek Bala – reżyser i scenarzysta

Reżyser młodego pokolenia, który w swoich projektach – poza wysokim poziomem warsztatu – prezentuje osobistą, autentyczną wrażliwość. Jego kino podejmuje tematy trudne i uniwersalne. Jednocześnie są to trzymające w napięciu, złożone historie, przedstawione w sposób, który jest dla widzów atrakcyjnym w odbiorze widowiskiem. Jego pierwszy pełnometrażowy projekt RÓJ został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Producentów w Katowicach za najlepszy projekt filmu.

p

Roma Gąsiorowska – aktorka pierwszoplanowa

Aktorka, która tworzy niezapomniane i oryginalne role, a jej charakterystyczna uroda i fizjonomia inspiruje polskich reżyserów. Ulubienica widzów i zdobywczyni wielu nagród na Festiwalach. Na ekranie zadebiutowała w filmie Jerzego Stuhra “Pogoda na jutro”. Dziś na swoim koncie ma ponad 30 ról filmowych, m.in. “Listy do M”, “Sala samobójców, “Wojna polsko-ruska”, “Ki” oraz seriale: “Pitbull”, “Londyńczycy” czy “Bodo”.

p

Eryk Lubos – aktor pierwszoplanowy

Swoim warsztatem i charyzmą przyciąga do kin tłumy widzów, tworząc niezapomniane kreacje. Zagrał w najpopularniejszych polskich produkcjach, m.in. “Underdog”, “Drogówka”, “Sztuka kochania”, “Wołyń”, “Moja krew”, “Pod Mocnym Aniołem” oraz serialach: “Ślepnąc od świateł” czy “Prawo Agaty”.

p

Maciej Słowiński – współautor scenariusza

Absolwent Scenariopisarstwa oraz Organizacji Produkcji Filmowej w Łódzkiej Szkole Filmowej im. Leona Schillera. Certyfikowany konsultant scenariuszowy (konsultował ponad 30 różnych scenariuszy). W przeszłości dziennikarz portali m.in. o tematyce filmowej. Pracuje przy produkcji pełnometrażowych filmów fabularnych i krótkometrażowych form edukacyjnych oraz dokumentalnych. Zwycięzca konkursu na koncepcję scenariusza filmu biograficznego o generał Elżbiecie Zawackiej. Twórca bloga przygodyscenarzysty.pl

p

Timeline

p

Potencjał biznesowy

Branża filmowa w Polsce

Rok 2019 przyniósł rekord frekwencji w polskich kinach. Sprzedano 60,2 mln biletów, których łączna wartość wyniosła 1,13 mld złotych. Warto wspomnieć, iż na 3 miejscu pod względem oglądalności znalazł się polski film „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” – zobaczyło go 2 389 082 widzów. Piąte miejsce z kolei zajęła „Polityka” Patryka Vegi, którą obejrzało 1 890 000 udających się do kin. W pierwszej dziesiątce znalazło się również „Boże Ciało” z wynikiem 1 363 031 widzów. Na komedię romantyczną „Całe szczęście” z Romą Gąsiorowską w roli głównej wybrało się 484 745 osób.*

* Źródło

p


** Źródło

p

Jak zarabia branża filmowa?

Pierwszym etapem jest połączona z działaniami promocyjnymi dystrybucja filmu do kin sieciowych i studyjnych na terenie całego kraju (w dużych, średnich i małych miastach). Następującym kolejno źródłem przychodu po emisji filmu w kinach, jest jego emisja na platformach VOD oraz w telewizji.

p

Serwisy VOD w Polsce****


**** Źródło

p

Rekomendacje

p

Alert Inwestora

Zapisz się, aby dowiedzieć się o starcie kampanii.