PhiLabs Archiwum

PhiLabs S.A.

MEDTECH DLA RODZINY. Integracja nowoczesnej technologii i usług medycznych dla skutecznej terapii.

PhiLabs to firma medyczno-technologiczna, której misją jest holistyczne leczenie wsparte nowoczesną technologią.

We współpracy z warszawskimi uczelniami wyższymi, stworzyliśmy innowacyjne urządzenie do rehabilitacji PHIBOX, pomagające w fizjoterapii najmłodszych. Urządzenie działa w oparciu o sztuczną inteligencję i dostosowuje się do ruchów dziecka.

W ciągu kilku lat działalności otworzyliśmy także 2 przychodnie Active Place, w których pacjenci mogą korzystać z naszych technologii oraz usług, a w tym roku rozpoczęliśmy prace nad kolejną placówką. Pomogliśmy już niemal 2 tysiącom pacjentów!

Powiadom mnie o starcie

O nas

W PhiLabs tworzymy unikalne usługi i technologie medyczne dla całej rodziny. Przy współpracy z Politechniką Warszawską i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, stworzyliśmy innowacyjne urządzenie do rehabilitacji PHIBOX, które wspiera młodych pacjentów w codziennych ćwiczeniach.

W 2016 roku otworzyliśmy pierwszą przychodnię Active Place w Warszawie, która dotychczas obsłużyła już niemal 2000 pacjentów. Ze względu na szybki wzrost rozpoznawalności marki, w 2022 podjęliśmy decyzję o otwarciu kolejnej placówki w Warszawie. W tym roku rozpoczęliśmy także prace nad ośrodkiem stacjonarnym pod Warszawą.

Od tego roku prowadzimy także serwis parentingowy Akademia Postawy oraz aplikację wspierającą motywację dzieci do ćwiczeń. Naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości usług medycznych dla całej rodziny poprzez otwieranie kolejnych placówek w Polsce oraz popularyzowanie wytwarzanych przez nas urządzeń i aplikacji.

Mocne strony projektu

  • Innowacyjna technologia
  • Holistyczne leczenie pacjenta
  • Wykorzystanie AI do leczenia wad postawy ciała i motywacji dzieci do ćwiczeń
  • Zespół wyspecjalizowanych naukowców, inżynierów i fizjoterapeutów
  • 2 funkcjonujące placówki i kolejna w planach
  • Unikalna wiedza i sprawdzony model biznesowy w rozwijającym się i wysokomarżowym obszarze zdrowia dzieci
  • Produkty oparte o sztuczną inteligencję

Produkty/usługi

W 2016 roku otworzyliśmy klinikę Active Place. Na bazie naszych doświadczeń oraz łącząc wiedzę fizjoterapeutów, psychoterapeutów i programistów z Politechniki Warszawskiej powstał pierwszy produkt wspierający fizjoterapię dziecięcą – PHIBOX. Urządzenie to wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji oraz gry komputerowe, aby uatrakcyjnić proces powrotu do prawidłowej postawy ciała. Wbudowany moduł AI rozpoznaje odpowiednie parametry ruchu dziecka podczas ćwiczeń, dzięki czemu motywuje pacjentów do ćwiczeń, wprowadza regularność i skuteczność do terapii.

W 2022 zdecydowaliśmy się otworzyć drugą placówkę Active Place, gdzie rozwijamy naszą technologię, a pacjenci korzystają z opracowanych przez nas rozwiązań i usług. Oferujemy usługi fizjoterapeutyczne, psychoterapeutyczne oraz lekarskie dla całej rodziny. Współpracujemy z przedszkolami i szkołami, w których przeprowadzamy badania przesiewowe, prowadzimy terapię indywidualną oraz grupową. W wakacje oraz ferie zimowe prowadzimy także turnusy rehabilitacyjne na terenie kliniki oraz w placówkach edukacyjnych.

Zespół

Dorota Matczak

CEO

Z wykształcenia fizjoterapeutka po warszawskim AWFie i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego (Akademia Przywództwa Kobiet), a także The London School of Economics and Political Science (MBA Essentials). Założycielka klinik Active Place oraz twórca urządzenia PHIBOX.

Robert Sitnik

Członek Rady Nadzorczej

Profesor i prodziekan Politechniki Warszawskiej, Kierownik Katedry Technologii Rzeczywistości Wirtualnej. Specjalista od algorytmów przetwarzania danych 3D/4D. W PhiLabs wspiera zespół programistów i inżynierów.

Karol Matczak

CFO

Inwestor w PhiLabs S.A. Doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych od 15 lat związany z rynkiem kapitałowym. Zarządzał funduszami inwestycyjnymi oraz departamentami doradztwa inwestycyjnego w mBanku i Citibanku. Posiadacz certyfikatów CFA, CIIA i PRM. Absolwent i wykładowca Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej, studiował także na SWPS. Brał udział w wielu transakcjach na rynku kapitałowym, debiutach, przejęciach. Aktywny anioł biznesu.

Daniel Karaszewski

Członek Zarządu Active Place

Dr nauk medycznych, fizjoterapeuta i absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza pracą kliniczną angażuje się również w działalność dydaktyczno-naukową. Medical and research advisor w PhiLabs S.A. Asystent w UCK WUM, Ekspert Pro-Evidence Based Practice.

Renata Puk-Pietruszyńska

Dyrektorka Active Place Sense

Absolwentka psychologii (specjalizacja kliniczna) oraz historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej, Studium Terapii Uzależnień oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Certyfikowany specjalista ds. Psychoterapii Uzależnień. Ma długoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi oraz członkami ich rodzin (współuzależnienie, DDA), a także z osobami doświadczającymi przemocy domowej oraz sprawcami przemocy.

Aktualnośći

Crowdreview.pl: Polski start-up medyczno-technologiczny, PhiLabs S.A., przygotowuje się do emisji crowdfundingowej

Parkiet.com: PhiLabs poszuka kapitału w crowdfundingu

Dyskusja