Crowdway wchodzi w sport. Wzmacnia zespół ekspertów i przejmuje platformę Crowdsport.pl

Crowdway, platforma crowdinvestingu o największym udziale w polskim rynku ECF, zapewni wsparcie także projektom skupionym wokół sportu, e-sportu i szeroko pojętej rekreacji. W tym celu przejmuje platformę CrowdSport.pl i wzmacnia zespół ekspertów, do których dołączy Tomasz Dauerman, doświadczony radca prawny, znany ekspert prawa sportowego w Polsce. 

Sport i crowdfunding to połączenie, o którym niejednokrotnie było głośno, także za sprawą pierwszych rekordów na polskim rynku crowdowym. Siłą finansowania społecznościowego są zaangażowani inwestorzy, a projekty sportowe i rekreacyjne skupiają wokół siebie liczne społeczności. Choć do tej pory ten rodzaj emisji był kojarzony najbardziej z finansowaniem  klubów sportowych, może być także skuteczną formą finansowania rozwoju producentów sprzętu, oprogramowania czy dostawców usług – projektów, które wykazują nie tylko społecznościowy, ale także inwestycyjny potencjał.

Dołączenie do Crowdway mec. Dauermana, współpracującego z najbardziej znanymi sportowcami w Polsce, to dla nas kolejny krok w kierunku profesjonalizacji i przygotowanie do wyjścia poza granice naszego krajumówi Marcel Rowiński, prezes Crowdway.

Tomasz Dauerman to radca prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem, tworzył prawo sportowe w Polsce. Jest prezesem Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich, przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki Business Centre Club oraz oficjalnym lobbystą w polskim parlamencie, gdzie wspiera procesy legislacyjne. Ma na swoim koncie ponad 250 publikacji, jest także wykładowcą akademickim. Założył portal internetowy prawosportowe.pl. Jest znany m.in. ze swojej roli mediatora sportowego, w której występował reprezentując polskich sportowców, w tym olimpijczyków.