FSE Holding SA – stań się częścią zielonej innowacji

Dziejąca się na przestrzeni ostatnich lat zielona rewolucja zagościła na dobre w wielu branżach. Dbałość o ekologię i zasoby naturalne to jedno z głównych kryteriów spółki FSE Holding, która jako pionier polskiego rynku motoryzacyjnego, wprowadza na rynek ofertę dostawczych pojazdów z napędem elektrycznym.  Własnie teraz trwa jej kampania crowdfundingowa, w trakcie której kupić można akcje spółki. Firma pozyskała już 122 inwestorów, którzy wpłacili łącznie ponad 2 000 000 zł.

Trend pojazdów z napędem elektrycznym, który z każdym rokiem wzmacnia się w szczególności w obszarach miejskich, nie jest mrzonką. Samochody na benzynę i ropę stopniowo zmniejszać będą swój udział w rynku motoryzacji a wiele miast takich jak np. Berlin czy Kolonia wprowadziło już zakaz jazdy dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi, które nie spełniają określonych norm emisji. Podobne działania były lub będą podejmowane do 2025/30 r. m.in. w Atenach, Paryżu, Madrycie, Brukseli, Kopenhadze, Brukseli, Mediolanie, Meksyku. Podczas gdy kierowcy samochodów osobowych będą mieli wiele alternatywnych środków transportu miejskiego, profesjonalni kierowcy poszukiwać muszą nowych innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym w sposób przyjazny dla środowiska wykonywać będą profesjonalny transport towarów. 

Idea elektromobilności w obszarze pojazdów dostawczych jest obiecującą niszą. W 2013 r. Thomas Hajek (menedżer, który zajmuje się zarządzaniem w branży motoryzacyjnej od ponad 25 lat), wraz z zespołem profesjonalistów opracował założenia dotyczące rozwoju e-mobilności i masowej produkcji pojazdów elektrycznych. W tym samym roku spółka rozpoczęła działalność badawczo-rozwojową w obszarze pojazdów elektrycznych, stopniowo zwiększając złożoność technologiczną, od elektrycznych pojazdów dwukołowych, po pierwszy polski prototyp elektrycznego samochodu osobowego – FSE 01, zaprezentowany publicznie wiosną 2017 r.

W oparciu o wymagania profesjonalnych kierowców, FSE opracowało gamę trzech różnych rozwiązań bazowych dla lekkich samochodów dostawczych. FSE S to pojazd do jazdy miejskiej stworzony z myślą o służbach serwisowych, dostawcach listów &nbsp i paczek. FSE M posiadać będzie przestrzeń ładunkową do 8m3 a FSE L aż do 15 m3.

Warto wspomnieć, że regulacje rządowe, takie jak wprowadzona Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z dnia 22.02.2018. umożliwiają między innymi możliwość bezpłatnego parkowania w strefach płatnego parkowania oraz korzystanie z tzw. pasów autobusowych przez samochody z napędem wyłącznie elektrycznym, co stanowi ogromną zachętę do korzystania z tego typu pojazdów.

Spółka poprzez akcję crowdfundingową zaprasza do współpracy inwestorów. Zakup akcji jest aktualnie otwarty a FSE Holding SA pozyskało na swoją zieloną inicjatywę już 122 inwestorów, którzy wpłacili łącznie ponad 2 000 000 zł. Środki przeznaczone zostaną na dalszy rozwój spółki.

Więcej informacji o kampanii: https://akcjafse.pl/